KUIDAS VEEDAVAD JÕULE EESTI MUUSIKUD NING MILLISED ON NENDE PLAANID JÄRGMISEKS AASTAKS?

MuusikaPlaneet soovib oma lugejatele toredat jõuluaega!

Uurisime kodumaistelt artistidelt, kuidas nad jõule veedavad ja millised on nende muusikalised plaanid järgmiseks aastaks. 

Viimati täiendatud 26. detsembril 

Taavi ImmatoTaavi Immato: Jõulud veedan ikka pere seltsis. Saab muidugi enne ja pärast jõule ka kontserte antud, aga muidu võtan ikka rahulikult: jõuluvana, kingitused ja luuletused. 😃 Järgmisel aastal jätkame Shanoniga ikka sama hooga ja lubame kindlasti ka uut materjali. Kontserdid on ikka üleval kodulehel shanon.ee ja meie FB lehel.

Indrek VentmannIndrek Ventmann: Pidustused algasid juba 23. detsembril kui poeg sai 1-aastaseks. Jõululaupäev möödus vaikselt pere seltsis, head ja paremat süües ning üksteise seltskonda nautides. Järgmine aasta hakkab suuresti Eesti Lauluga ja eks peamiselt ole mõtted ja fookus seal.

Johanna Eenma: Mina veedan oma jõuluõhtu Hanoi lennujaamas, oodates oma bändiga lendu tagasi koju. Esinesime 23nda detsembri õhtul Vietnamis I Wear Experimentiga ning see oli meil kõigil esimest korda viibida jõulude ajal kodustest eemal.

Uue aasta muusikalisi plaane arutasime just eile peale kontserti hotelli vastuvõtubaaris koogi ja kohvi kõrvale. 2018 soovime saavutada ansambli uuendatud versiooni, katsetada rohkem muusikaga, muusikute ja produtsentidega.

Kuna album “Patience” ilmus erinevatel aegadel üle maailma, pikendas see debüütplaadi eluiga ning seetõttu oleme kahe viimase aasta jooksul mööda Aasiat ja Euroopat ringi rännanud ja seeläbi tutvunud uute inimestega, kellega koos töötamisest me aasta aega tagasi unistadagi ei osanud.

Jaanus Saks: Jõulud veedan pere seltsis. Vana hea traditsiooniline söök, kingid ja luuletused. 🙂 Uuel aastal on plaane palju. Kindlasti teha palju uut muusikat nii ise kui ka bändiga. Ehk jõuan lõpuks oma aastasadu planeeritud sooloalbumiga ühele poole. 😃 Loomulikult tahaks teha palju koostööprojekte ja isegi midagi täiesti uut luua. Erinevad visioonid on silme ees, aga eks kõik nõuab aega ja pühendumist. Seega võtame asja tasa ja targu.

Dagmar Oja: Minu jõulud juba algasid imeliselt. Eile oli Maikeni kodus suur jõuluolemine, kus viibis enamik lauluinimesi ja häid sõpru. Täna sõidan maale vanemate juurde, et seal siis vanavanemate juures olla ja puhata mõned päevad. Nagu ikka, siis söögilaua ääres loomulikult. 🙂

Muusikalised plaanid on nii, et saaks ikka palju laulda. Kohe aasta alguses on paar esinemist, siis juba on Eesti Laulu aeg, siis algab Eesti otsib superstaari, siis tuleb suvi, kus on mõned toredad esinemised ja siis tuleb uuesti augustis juba üks tore tuur jälle. Nii, et ma ootan suure põnevusega järgmist aastat. 🙂

meisterjaan: Ma olen perega ja vanematega Vilsandil. Järgmiseks aastaks on kaks põhilist plaani. Esiteks, tahan teha uut muusikat – midagi sellist mida ma varem pole teinud, next level youknow! Teiseks, tahaks leida esinemisi välismaal.

Ariadne: Mina olen igal aastal veetnud jõule oma vanematega vanaema juures. Meil on meeletult palju süüa ning peale seda on pisikene jõulukontsert elutoas ja kinkide jagamine Frank Sinatra jõulualbumi taustal. Järgmisel aastal ilmub kindlasti uut muusikat, mille kallal juba praegu töö käib. 🙂

Lauri Pihlap: Jõulud veedan perega. Traditsiooniliselt palju jõulutoitu, filme, muusikat, kuusk ja kingitused. Jõulunädal minul töine seekord ei ole. Rahulik, kuni aastavahetuseni. 31. detsembril tuleb enne uue aasta saabumist lavalaudadele astuda. 2018. aastalt ootan iseendalt produktiivsust ja et jätkuks inspiratsiooni. Kolmas sooloalbum on mul prioriteediks ning esimesed sammud selle suunas on juba astutud. Kirjutan muusikat ning ootan põnevusega, kuidas ideed lõpuks stuudios valmis “küpsetada”. Ootan uusi väljakutseid, põnevaid projekte ja püüan esineda nii palju kui võimalik. 2018 peab tulema hea aasta!

AropArop (26. detsembril): Jõulud olid kolm päeva erinevates kohtades pere keskel. Uueks aastaks teen juba uut albumit ja muusikat.

Liisi Koikson: Seekord tähistame jõule minu elukaaslase pere juures, Hunnebostrandis Rootsi läänerannikul. Siin on laud samamoodi lookas erinevatest hõrgutistest ja kuulatakse jõululaule. Lund küll ei ole, aga kõik majad on kaunilt tuledes ja akendel on suured jõulutähed, nii et lumeta ei jää midagi tegemata.

Järgmisel kevadel on plaanis anda mõned kontserdid koos ühe väga armsa eesti naislauljaga, aga kellega täpselt, selgub juba varsti.

Taavi Paomets: Mis seal ikka. Püüan rahulikult võtta. Vanematele külla ja mõni verivorst kõhtu toppida… et siis uuel aastal uue energiaga peale lennata. Tahan veel rohkem ja veel paremat muusikat luua kui kunagi varem. Edendada Eesti laulukirjutamisvaldkonda ja teha palju koostööd teiste eriala esindajatega. Väiksed võidud. 🙂

Marju Länik: Jõulud, ma loodan, mööduvad jõulurahus. 🙂 Väga toredad, samas hästi kiired ajad on olnud ning paar rahulikumat päeva jõulude ajal on väga oodatud, et siis taas muusikaliselt töiselt aastalõpule ja uuele aastale vastu minna.

Heini Vaikmaa: Veedan jõulud lähedastega kodus ja kogun jõudu järgmiseks aastaks. See on suurte juubelite aasta ja nii ka endal. Endiselt on töös nii lauludega kui ka instrumentaalne CD. Enamus materjali on valmis, kuid osa vajab veel viimistlemist ja läbiseedimist. Võibolla olen lati liiga kõrgele seadnud, kuid pean normaalseks, et korraliku helikandja valmimine võtab aega aastaid ja anname selle välja alles siis kui ka ise rahul oleme. Ka pikaajaline stuudioarendus on jõudnud niikaugele, et soovitud helipildi saavutamine on võimalik. Panin siia ka kaks linki – EV100 raames loodud “Koidukuma” ja “Sulle, kes sa kaugel” uue versiooni. Viimane jõudis Mahavoki aastavahetuse esinemiste repertuaari alles paari aasta eest. Kõigile parimad jõulusoovid ja rahulikku aastavahetust!


Loodetavasti on ka MuusikaPlaneedi lugejatel väga toredad jõulud! Kuulakem jõulude puhul lugu “Piparkoogipoisid”, mida esitavad magusad Brassicalipoisid ning pidulik Tartu Akadeemiline Meeskoor:

1 vastus

  1. 24. dets. 2017 @ 20:46

    […] MuusikaPlaneet soovib oma lugejatele toredat jõuluaega! Uurisime kodumaistelt artistidelt, kuidas nad jõule veedavad ja millised on nende muusikalised plaanid järgmiseks aastaks.  Jaanus Saks: Jõulud veedan pere seltsis. Vana hea traditsiooniline söök, kingid ja luuletused.  Uuel aastal on plaane palju. Kindlasti teha palju uut muusikat nii ise kui ka bändiga. Ehk jõuan lõpuks oma aastasadu planeeritud sooloalbumiga ühele poole.  Loomulikult … Loe edasi KUIDAS VEEDAVAD JÕULE EESTI MUUSIKUD NING MILLISED ON NENDE PLAANID JÄRGMISEKS… […]

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.

%d bloggers like this: