KOLME ETNOKULBI NOMINENT RÜÜT JUUBELDAB JA ESITLEB SÜGISTUURIGA ALBUMIT

Ansambel RÜÜT tähistab juba oma 5. tegevusaastat ning kutsub kuulajaid 19. – 22. oktoobril sügistuurile Tallinnasse, Tartusse, Pärnusse ja Raplasse. Suvel ilmunud teine album “Kadakad” on pälvinud suure heakskiidu ning on nomineeritud kolmele Etnokulpide auhinnale – looga “Ilus ole” parima laulu, parima albumi ja parima artisti kategooriates. Piletid kontsertidele on müügil 311.ee keskkonnas ning piiratud arv pääsmeid esimestele muusikasõpradele eriti soodsa hinnaga!

Teine stuudioalbum “Kadakad” võtab kokku ansambli RÜÜT viis tegevusaastat. Kvartett on selle aja jooksul üha rohkem kokku kasvanud ja aina olulisemaks on saanud nende ühine suhtumine muusikasse ja loomisesse. Koos katsetatakse, murtakse piire, otsitakse värskeid kõlavärve ja nutikaid lahendusi ning avastatakse tundmatuid alasid neis endis ja nende muusikas. RÜÜT toetub oma loomingus eesti pärimusmuusikale, kuid ei taha ennast piiritleda mõne konkreetse žanriga, vaid hoiab avatuna kõik uksed. Tänu sellele on iga ansambli lugu isemoodi karakteriga, viies kuulaja rändama erinevatele helimaastikele. Lisaks pärimusmuusika töötlustele pakub RÜÜT sellel albumil ka omaloomingut iga ansambliliikme sulest. Leanne Barbo (ajakiri Muusika) kiidab albumit: “Kvarteti uus plaat on põnev ja täis ootamatusi. Tundub, et muusikud on olnud päris rõõmsas õhinas, erinevate kõladega katsetamine on julge ja mänguline ning valmistab rõõmu ka kuulajale.”

Kadakad sümboliseerivad sitkust ja alalhoidlikkust. Nad vajavad palju aega, et kasvada, kuid valminuna lõhnavad jumalikult hästi. Kadakad sümboliseerivad ka mere ja maa kohtumispaika, piirialasid, mis nii looduses kui kultuuriruumis on kõige rikkalikumad. Albumi pealkiri “Kadakad” väljendab ansambli lugupidavat suhtumist nii loodusesse kui pärimuskultuuri ning soovi neid inspiratsiooniallikaid hoida ja kaitsta.

Albumit esitleti suvel Haapsalus, Viljandi Pärimusmuusikafestivalil ja Viru Folgil ning nüüd sügistuuriga Tallinnas, Tartus, Pärnus ja Raplas, lisaks esineb RÜÜT novembri alguses koostöös Eesti Pärimusmuusika Keskusega Pärimuspesade kontsertidel.

RÜÜT on:
Maili Metssalu – vokaal, viiul, tšello
Toomas Oks – eesti lõõtspill, kitarr, vokaal
Maarja Soomre – vokaal, meloodika, kannel
Juhan Uppin – eesti lõõtspill, kannel, vokaal

Albumi “Kadakad” meeskond:
Helirežissöör – Sten-Olle Moldau
Kujundaja – Getter Vahar
Fotod – Madis Reimund, Lennart Lennuk
Tõlge – Teet Kaur
Mänedžer – Merli Antsmaa/Open Room Agency
Stilistika – Piret Puppart

Vaata lisaks:
www.ryyt.ee
https://www.facebook.com/ansambelryyt/
https://www.instagram.com/ryytmusic/

“Kadakad” esitlused:
N 19. oktoober kell 19.00 Erinevate Tubade Klubi, Tartu eelmüügis 7/10 €, kohapeal 10/12 €
R 20. oktoober kell 19.00 Kultuuriklubi BAAS, Rapla eelmüügis 5/7 €, kohapeal 7/10 €
L 21. oktoober kell 19.00 Kultuuriklubi Tempel, Pärnu eelmüügis 5/7 €, kohapeal 7/10 €
P 22. oktoober kell 19.00 Nõmme Kultuurikeskus, Tallinn eelmüügis 7/10 €, kohapeal 10/12 €

Piletid eelmüügist 311.ee ja kohapeal
Esimestele muusikasõpradele on piletid 5 €!

Pärimuspesad:

N 2. november kell 19.00 Kuressaare Linnateater 8/10 €
R 3. november kell 19.00 Mooste folgikoda 5/7 €
L 4. november kell 19.00 Iisaku rahvamaja 2/4 €
P 5. november kell 19.00 Nõuni rahvamaja 2/5 €

Koostöös Eesti Pärimusmuusika Keskusega.

Piletid müügil kohapeal.

1 vastus

  1. 26. sept. 2017 @ 7:53

    […] Ansambel RÜÜT tähistab juba oma 5. tegevusaastat ning kutsub kuulajaid 19. – 22. oktoobril sügistuurile Tallinnasse, Tartusse, Pärnusse ja Raplasse. Suvel ilmunud teine album “Kadakad” on pälvinud suure heakskiidu ning on nomineeritud kolmele Etnokulpide auhinnale – looga “Ilus ole” parima laulu, parima albumi ja parima artisti kategooriates. Piletid kontsertidele on müügil 311.ee keskkonnas ning piiratud … Loe edasi KOLME ETNOKULBI NOMINENT RÜÜT JUUBELDAB JA ESITLEB SÜGISTUURIGA ALBUMIT &ra… […]

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.

%d bloggers like this: