CURLY STRINGS ANDIS VÄLJA OMA UUE ALBUMI “HOOLIMA”

Kodumaine menuansambel Curly Strings on valmis saanud albumitäie uut muusikat, mis on jäädvustatud helikandjal nimega “Hoolima”. Lõviosa materjalist salvestati juuni keskpaigas Hispaanias Barxeta stuudios koostöös produtsent Casey Driesseni ning helirežissöör Dani Castelariga.

“Oma kolmanda albumiga võtsime veidi rohkem aega, et kogu uusloomingu hulgast oleks võimalik valida, mida plaadile panna ja mida välja jätta, tekitada viimase paari aasta loominguline kontsentraat – kange ja tummine,” kõneleb plaadist mandoliinimängija Villu Talsi. Kuulajatel saab olema päris palju üllatusi ja avastamist nii kompsositsioonide, seadete kui ka kõlapildi mõttes, samas on plaadil ka üksjagu lugusid vanas heas Curly stiilis. Laulukirjutamisse olid kaasatud ka Juhan Aru, Aapo Ilves ning puudu pole ka Taaveti ja tema ema Marge Nilleri ühissulest sündinud lugu. “Enamus albumi lugudest on mingil määral kantud hoolimise ja armastuse teemaringist. Ei tahaks öelda, et praegu oleks ühiskonnas vähe hoolimist, aga üleliia palju pole teist küll teps mitte,” selgitab albumi tekstide sisu solist Eeva Talsi.

Produtsendina oli plaadi loomisse kaasatud Grammyle nomineeritud Casey Driessen, kes aitas bändi tavapärasele naturaalsele akustilisele kõlale lisada värve ning atmosfääre, mis ilmestaksid iga loo karakterit. Plaat sai salvestatud ja miksitud Hispaanias Barxeta helistuudios Dani Castelari poolt, kes muu hulgas on töötanud koos Michael Jacksoni, REM-i, Paolo Nutini ja nüüdseks ka Curly Stringsiga. Casey ja Dani olid kollektiivi sõnul nagu unelmate tandem, kes muutsid salvestusprotsessi imeliseks seikluseks lõppematus helide maailmas: “Nende pühendumine detailidele ja sisseelamine meie muusikasse oli väga inspireeriv.”

Värskelt oma esimeselt Põhja-Ameerika tuurilt naasnud ansambli uut muusikat on peagi võimalik ka kontsertesituses kuulata, kuna Curly Strings tiirutab augustikuus mööda Eestimaad ringi, andes plaadiesitlustuuri raames 10 kontserti. Esitusele tulevad kõik lood uuelt plaadilt, kuid loomulikult ka vanad head kõigile tuntud palad. Tuur sai avalöögi Viljandi Pärimusmuusika Festivalil ning jätkub järgmistes paikades:

1.8 Tallinna Linnateatri Lavaauk
5.8 Viimsi Vabaõhumuuseum
4.8 Orissaare Piidivabrik
7.8 Haapsalu Piiskopilinnuse väike õu
8.8 Pärnu Ammende Villa suveaed
9.8 Luunja Roosiaed
10.8 Kallaste Talu Kalju-lava
19.8 Urissaare Kantri
20.8 Taevalael, Laiuse voorel
9.9 Treski Küün

Tuuri ning albumi lainele häälestamiseks tuli bändilt täna välja ka uus singel “Aastapäev”. See lugu on Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale mõeldes kirjutatud ning kannab endas edasi koosolemise ning tähistamise rõõmu ja elevust.

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.