KUIDAS TÄHISTAVAD JAANIPÜHI MICK PEDAJA, KAIRE VILGATS, MARJU LÄNIK JA PALJUD TEISED KODUMAISED ARTISTID?

MuusikaPlaneet uuris artistidelt, kuidas nad jaane tähistavad – kas neil on esinemisi või saavad ka oma sõpradega rahulikult aega veeta.

Mick Pedaja: Sel aastal tulevad mõnusalt rahulikud jaanid. 24. juunil on Treski küünis, Setomaal, koos Erki Kaikkoneniga muinasjutuline koosolemine. 🙂

Alen Veziko: Olen sellel aastal jaanipäeval pereringis. Tegelikult pole me jaanipäeval esinenud juba aastaid. See on aeg kui saab pühenduda oma lähedastele ja sõpradele. Kuna suvel on esinemisi palju, on tarvis mingil hetkel valida. Kõiki esinemisi ei jõua nagunii teha. Plaan on olla koos tütrega, minna jaanituld tegema ja valmistada miskit erilist süüa. Loodetavasti on talutav ilm ja sääsed liigselt ei kiusa.

Kaire Vilgats: Minu jaanid on sel aastal jällegi sõpruskonnaga – vist paar korda on vahele jäänud, aga ligi 10 aastat saab sellest traditsioonist. Kõik tulevad peredega ja koos veedetakse 2 päeva renditud elamises kuskil looduskaunis kohas! Viimased paar korda oleme Küla Villa kasuks otsustanud. Lastele on igasuguseid mänge: jalgpall, kalastamine, aaretejaht.. Eks me ise püüa nendes ka kaasa lüüa.

Olavi Otepalu: Olavi Otepalu bänd veedab selle aasta jaanipäeva üsna töiselt. Astume üles Lasnamäe jaanitulel.

Ariadne:  Mina olen jaanipäeval Viimsi jaanitulel esinemas. 🙂 Ja jaanid tulevad väga rahulikud. 🙂

Risto Vürst (Põhja-Tallinn): Üle viie aasta sai esimesed jaanid vabaks võetud ja nüüd on nii palju plaane pakutud, et ei teagi kohe millest kinni võtta. Selge see, et igale poole ei jõua, aga kindlasti mööduvad need parimate sõprade seltsis linnast eemal. Las teised rügavad, meie puhkame. 🙂

Marju Länik: Jaaniajal on esinemised. 23. juunil esinen jaanipeol Palamuse Laululaval, kus ma alustan kell 22. 24. juunil esinen koos oma bändiga jaanipeol Haapsalu Lossihoovis kell 17-18. Elav tuli mulle meeldib, nii et meeldivad ka jaanipeod. 🙂

Henry Kõrvits (Genka): Esinen Saaremaa Rannafestil.

Merit Männiste (Männiste Perebänd): Sellel jaaniõhtul on mul võimalus üle mitme aasta koos olla oma perega ja sõpradest muusikutega, kellele külla sõidan. Loodetavasti saab tore olema. Kui ilmataat ka taevakraanid koomal hoiab, siis kohe kindlasti. Väike lõõgastus enne väga töist laulu- ja tantsupidu kulub ära, astun ma ju tantsupeol üles ühe peategelase Hämarikuna.

Sandra Vabarna (Trad.Attack!): Veedan jaanid proovi tehes ja puhates Viljandimaal.

Silver Orissaar:  See aasta on minu jaanid rahulikud. Võtsin täielikult time out’i ja veedan jaanipäeva koos lähedastega. Teistele soovin tarka tarbimist ja selget mõistust, peace!

Kerdo Mölder (Respekt): Respektil on jaaniaeg suhteliselt tööaeg, aga püüame siiski kuidagi sobitada sedasi, et saaksime ka ise perede ja sõpradega jaane pidada. Seetõttu ongi kõikidel liikmetel kaasas lapsed ja pereliikmed ja leiame sellise pidepunkti (mis sobib meie esinemiste lokatsiooniga), paneme telgid püsti ja naudime ka ise jaaniaega ning õhtuti astume lavale Respektina. 😉

Respekt esineb sellel aastal 22. juunil Tartu Maakonna jaanitulel Lähtes, 23. juunil Metsavenna jaanitulel ning 24. juunil Kasepää Rannapeaol.

Mõnusat jaaniaega kõikidele!

Tauri Anni:  See aasta võtan rahulikumalt. Võtsin vastu ainult kaks jaani esinemist. Eelmised aastad on neid olnud rohkem. Aga see aasta sooviks olla rohkem koos perega.

Andres Kõpper (NOËP): Ma veedan oma jaanid Saaremaal. Muidu esinen, aga ehk õnnestub siin ka pinksi mängida.

Marvi Vallaste: Reisin koos ballaadimeister Ott Leplandiga Otepää-Saaremaa-Haapsalu kontsertidele ja kahjuks seekord olen oma perest eemal, aga bändi meeleolud on ülevad ja naudime kõik koos jaanipühi.

Joosep Vau (PK): Hetkel on kaks varianti ja otsus jääb ilmselt väga viimasele minutile. Üks võimalus on, et lähen sõprade bändiga ning suure tuttavate pundiga Saaremaale. Neil on alati väga elav eksprompt tegutsemine ja mul pole kunagi õnnestunud näha nende moodi jaanipäeva. Või siis täiesti kontrastse lahendusena veedan aega Mustamäe korteris väikeses seltskonnas juttu rääkides. Olenemata valikust sõnu ei õpi ega mikrit haara. Lõkkeäärne jämm on maksimaalne muusikaline tegevus mis ette võtan. Viimase aasta on sisustanud albumi tegemine ja nüüd laen akud korralikult täis enne esitluskontserte.

Okym: Mo jaoks mööduvad jaanid, nagu kõik muud pühadki, töö ja lõbu koos. Asjade põletamised, õgimised, stuudiosessioon ja live Saaremaal ning siis suund Lääne-Virumaale, et seal põletada ja õgida. 🙂

Anet Vaikmaa (Mahavok):  Kavatsen sõpradega kusagil looduses puhata ja nautida Eesti suve. Pole veel otsustanud, kus täpsemalt.

Indrek Ventmann: Selleaastased jaanipühad veedan ma koos oma pere ja lähedastega Lõuna-Eestis. Tänavune kevad oli üsna tihe periood. Nimelt detsembris sain ma isaks ja nüüd hiljuti sain ka edukalt lõpule proviisoriõpingutega Tartu Ülikoolis. Ehk siis ongi hea aeg natukeseks maha võtta, et siis täie hooga edasi panna. 🙂

Sünne Valtri (Patune Pool): Minu jaanid on juba viimased 3 aastat olnud väga töised. Mis siin salata, muusikutele ongi ju jaanid ja jõulud kiire aeg.

Sulo Tintse: Jaan tuleb ülimalt tihe: 22. Laeva jaanituli, 23. päeval Valgeranna jaanilaat. 23. õhtul juba Peipsi äärde, Pala valla jaanitulele. 24. Põltsamaa Lossihoovis ja 25. oleme Berliinis. 5 esinemist.

Jane Kruusmaa (Hovery Covery): Mina veedan oma jaanid kindlasti väga lõbusalt! Olen nimelt alati püüdnud teha asju, mis mind rõõmsaks teevad ja laulmine ongi üks nendest asjadest! 23. juunil esinen koos väga paljude teiste suurepäraste artistidega Metsavenna jaanitulel. Kohale tasub tulla kindlasti, sest korraldajad on asjaga hinge juures ning ürituse mastaap on suur ning mitmekesine. 24. juunil aga puhkan oma pere ja lähedastega, loodetavasti külastan mõnda jaanipidu ka külalisena. Jaaniaeg on minu jaoks ka isiklikult väga eriline, sest 25. juunil on mu tütrekese sünnipäev. 🙂

Soovin kõigile rahulikku jaaniaega ning kainet mõistust!

Tuuli Rand (Windy Beach): Selle aasta jaanipäeval ma ei esine ja kavatsen veeta selle oma sõprade ringis. Tahangi puhata, käia saunas, olla lõkke ääres ning lihtsalt nautida.

Marco Tasane: Minu jaanipäevad on alati vaiksed. Kuna ma alkoholi ei tarbi, siis ka ei kisu kuhugi. Arvatavasti istun paari inimesega kuskil külas… Küll aga esinen Seto jaanitulel 9. juulil.

Jaanipäevade pakkumised on tavaliselt sellised purjus peaga tehtud: mõni helistab a la hakka kohe tulema – meil see ja too üritus.. Sellised pakkumised jäävad ära, sest autojuhti pole saada selle lühikese aja jooksul. Seega minu jaoks pole jaanipäevad kunagi tähtsad olnud ja ootan kuna nad juba kiiremini lõpeks.

Artjom Savitski: Sel aastal on jaanid vabad. Lähen sõpradega Saaremaale ja veedame lihtsalt mõnusalt aega. Nagu traditsiooniliselt kombeks on – käime saunas, teeme grilli ja naudime teineteise seltskonda.

Lepatriinu: Lepatriinu tuli jaaniks Võrumaale metsa ära – PAOMETS PALOMETSA. Elu võimaldas mul siia kohale tulla juba nädala algul, seega siin ma puhkan vihma, mürina, äikese, tuule ja päikesepaiste saatel. Sõbrad tulevad nädala jooksul järgi, olenevalt kes millal töölt vabaks saab. Seni aga võtsin hetke iseendale ja kasutasin juhust olla üksinda vaikuses siin metsas. Loovust edendavad vahendid võtsin ka endaga ikka ühes. 😉

Kõik esinemiskutsed selleks nädalaks ütlesin hambad ristis ära, sest praegu on ainuke planeeritud puhkus suve jooksul. Pärast seda saab rohkelt kohe jälle reisida ja bändiga lavadel möllata – ehk teistsugune puhkus läheb edasi. 😀

Lepatriinu saatis meile ka kaks fotot sellest, kui toredas kohas ta viibib:

Toredat jaaniaega kõigile MuusikaPlaneedi poolt!

1 vastus

  1. 23. juuni 2017 @ 14:34

    […] MuusikaPlaneet uuris artistidelt, kuidas nad jaane tähistavad – kas neil on esinemisi või saavad ka oma sõpradega rahulikult aega veeta. Mick Pedaja: Sel aastal tulevad mõnusalt rahulikud jaanid. 24. juunil on Treski küünis, Setomaal, koos Erki Kaikkoneniga muinasjutuline koosolemine. Alen Veziko: Olen sellel aastal jaanipäeval pereringis. Tegelikult pole me jaanipäeval esinenud juba aastaid. See on aeg … Loe edasi KUIDAS TÄHISTAVAD JAANIPÜHI MICK PEDAJA, KAIRE VILGATS, MARJU LÄNIK JA PALJ… […]

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.

%d bloggers like this: