EESTI MUUSIKA TELGITAGUSED LUUBI ALL – IIRIS & FRANKIE ANIMAL

6. ja 7. juunil alustab uus üritustesari Case Study Space, mille raames kohtuvad kolm osapoolt – publik, Eesti muusika edulugude esindajad ning sõltumatud valdkondade spetsialistid. Publiku silme all lahatakse mitmel muusikavaldkonna suunal juba tuntud artiste ning nende karjääre läbi valdkonnasiseste ning valdkonnaväliste professionaalide kogemuse, erialaste teadmiste ja läbi avaliku diskussiooni. Üritus leiab aset teisipäeval, 6. juunil ja kolmapäeval, 7. juunil kell 18.30-20.00 BFM filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituudi kinosaalis SuperNova.

Muusikahuvilised saavad täpse ülevaate protsessist, kuidas sünnivad Eesti publik poolt palavalt armastatud hitid ning mida on vaja, et lugu kuulajateni jõuaks. Esimese päeva case study keskendub just nimelt nendele temaatikatele läbi lauljatar IIRISe loomingu. Visuaali, muusikavideo ja fotograafia sõbrad saavad muusika ja visuaalmaailma ühtsetest telgitagustest aimu teise päeva case studyl, mil võetakse  luubi all koosluse Frankie Animal visuaalne keel ning selle areng ansambli tegutsemise jooksul.

Iirise ehk Iiris Vesiku näol on kahtlemata tegemist ühe omapärasema ja intrigeerivama Eesti artistiga. Viimastel aastatel on ta resideerunud Londonis, kus lõpetas ülikooli ning andis suurlinnast inspiratsiooni saanuna välja “Hope” EP (2016), millelt pärinev singel “Iridescent Love” jõudis maineka briti muusikablogi The Line of Best Fit 2016. aasta 50 parima loo hulka. 2013. aastal andis lauljanna koostöös plaadifirmaga Universal välja “Chinaberry Girl” EP, millelt pärinev singel “Tigerhead” kogus kiiresti Spotifys üle poole miljoni kuulamise. Märtsi lõpus avaldas Iiris duubelsingli “Stranger / Drugs & Money”.

Frankie Animal on jäiselt mahlane kui värskelt pressitud mojito reedesel hilisõhtul, täites ruumi enda ümber “täna võib kõike juhtuda …” tundega. Bänd on üheaegselt õrn ja jõuline, lummates publikut oma läbistava, kuid samas intiimse ja tundliku esinemisega. Indie rock grupi kõlapildis on kuulda mõjutusi Feist’ist Jack White’ni. Frankie Animali debüüt-EP “Obsession” ilmus 2014. aastal, peale mida bänd astus üles mitmetel olulistel festivalidel nagu Positivus ja Eurosonic Noorderslag.

Case Study Space on formaat, mis on loodud ühendamaks traditsioonilist kirjalikku juhtumiuuringu analüüsi ning reaalajas aset leidvat kindlatele temaatikatele keskendunud arutelu. Ürituse eesmärgiks on soodustada valdkondade põhiste teadmiste ja kogemuste liikuvust, valdkondade vahelist koostööd ning sillutada teed uute potentsiaalsete edulugude tekkeks. Eksperdid, kes muusikuid kahe päeva jooksul analüüsivad, on muusik ja produtsent Raul Ojamaa, Avoid Dave nime all tuntud laulukirjutaja ja produtsent Taavi Paomets, kes liitub üritusega otseülekandena Uus-Meremaalt, Eesti Popsi esivedur Janek Murd, disainer ning Franktal disainiagentuuri partner Tajo Oja, operaator ja fotograaf Christian Johannes (CJ) Kask ning brändingu ja digitaalse stuudio Joni Pun. tegevjuht Peeter-Marko Mikk.

Sündmus sünnib koostöös BFMi ja Kimomo plaadifirma ja agentuuriga. Üritust toetavada Canon Overall, What The Fruit, Ampstükk, Semu mahlad, REALIST naturaalsed joogid, Põhjala Teetalu, Spoony ning Tilk! Bio.

Sündmusel osalemiseks on vajalik eelregistreerimine, kuna kohtade arv on piiratud. Registreeri ennast SIIN.

Rohkem infot ürituse kohta FB sündmuse lehel.

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.