TARTU BLUUSIKUU TOOB KONTSERTE NII TARTUSSE KUI RAKVERRE

Tartu Bluusikuu

Kolmandat aastat korraldatav Tartu Bluusikuu toob Tartusse laia valiku bluusikontserte, fotonäituse ja dokumentaalfilmi “Into the Deep Blues” maailma esilinastuse. Festivali peaesinejaks on Soome duo Black River Bluesman & Bad Mood Hudson ning lisaks Tartule toimuvad tänavu kontserdid ka Rakveres, kus bluusikuu stardib juba 27. jaanuaril.

“Nii muusika kui toimumiskohtade valik on tänavu suurem kui kunagi varem: üks ulatub autentsest bluusist eksperimentaalseni ja teine raamatukogust õlletehaseni, nii et ma usun küll, et igaüks leiab siit endale midagi,” ütles festivali algataja Andres Roots. “Film ja fotonäitus tõotavad tulla eriti põnevad: Katja Juhola dokumentaal räägib sellest, kuidas Tuomari Nurmio ja Black River Bluesman üle Mississippi puuvillapõldude sealsele Deep Blues Festivalile esinema läksid, ja fotograaf Leif Laaksonen on Soomes tuuritanud juurtemuusika staare pildistanud lava peal ja lava taga juba väga pikki aastaid…”

Tartus saab bluusikuu avalöögi 3. veebruaril, mil J.R. Schrammi Kelleris astub üles 2014. aastal Turu linna parimaks bändiks valitud duo Joensuu Riihimäki. 9. veebruaril esineb Baar Edisonis eksperimentaalne Raplamaa duo Ringhold. 16. veebruaril avatakse Tartu Linnaraamatukogu muusikaosakonnas Soome fotograafi Leif Laaksoneni näitus “Rambivalguses ja -varjus”; õhtu kontserdipooles astuvad lavale Alar Kriisa & Vilho Meier (Cathouse Radio), Karl Laanekask (Estraadiraadio), Enn Vei & Priit Part (Enn Vei Blues Band), Andres Roots ja Randal Duo.

18. veebruari pärastlõunal toimub linnaraamatukogus Soome kunstniku Katja Juhola dokumentaalfilmi “Into the Deep Blues” maailma esilinastus ning kohtumine rezhissööriga; õhtu jätkub Soome duo Black River Bluesman & Bad Mood Hudson kontserdiga Pühaste pruulikojas, kus ühtlasi teeb oma debüüdi Sawmill Roots Orchestra. 22. veebruaril läheb Tartu Bluusiklubi külla jazziklubile: kesklinna baaris “Jazz” esinevad Sven Kullerkupp Trio, Enn Vei Blues Band, Crosswood ja Vix Mode. Elektrilist bluusrocki kuuleb veel ka 25. veebruaril Püssirohukeldris, kus astuvad üles Tartu ansamblid Autt Of Office ja Randal Trio. Püssirohukeldri kontsert on ainus, kuhu pääsemiseks tuleb lunastada pilet: kõik teised bluusikuu üritused Tartus on publikule tasuta.

Rakveres toimuvad Tartu Bluusikuu kontserdid Buena Vista Sofa Clubis, mis asub sobivasti Tartu tänaval: 27. jaanuaril esinevad seal Andres Roots & Raul Terep, 2. veebruaril Joensuu Riihimäki, 17. veebruaril Black River Bluesman & Bad Mood Hudson ning 2. märtsil Louie Digman & The Ferriday Express.

Tartu Bluusikuud koordineerib MTÜ Tartu Blues koostöös Tartu Bluusiklubiga; MTÜ Tartu Blues loodi esimese Eesti bluusiühinguna aastal 2003, bluusiklubi aga on igakuiselt koos käinud 2011. aasta veebruarist. Tartu Bluusikuud tähistati esmakordselt veebruaris 2015 ning varasematel aastatel on selle raames üles astunud muuhulgas Itaalia duo Dirty Trainload ning Soome suupillivirtuoosid Ismo Haavisto ja Jantso Jokelin. Mullu kuulusid kavasse ka loengud bluusi ajaloost, Finnish Blues Society fotonäitus Soome bluusielust ning väljapanek Tartu raamatukogudes leiduvatest bluusiplaatidest.

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.