KUIDAS VEEDAVAD JÕULE EESTI MUUSIKUD NING MILLISED ON NENDE PLAANID JÄRGMISEKS AASTAKS?

Jõulud

MuusikaPlaneet soovib oma lugejatele toredat jõuluaega!

Uurisime kodumaistelt artistidelt, kuidas nad jõule veedavad ning millised on nende muusikalised plaanid järgmiseks aastaks. 

Sandra SillamaaSandra Vabarna: Jõulud mööduvad pere keskel Viljandimaal ja Setomaal. Enne uut aastat on meil Trad.Attack!iga veel kolm kontserti Katlas, 28.-29. detsembril (ja muide lisakontserdile 29. dets. kell 17 on veel mõned piletid saada. 😉) Uuel aastal juba 1. jaanuaril hakkame avama uksi oma uue albumi maailma. 2017. aasta saab olema väga eriline bändile, sest tuleb uus album, alustame iganädalase videoblogiga, tuuritame. Juba veebruaris astume üles maailmakuulsal festivalil Womad, mis toimub Tšiilis.

Lauri PihlapLauri Pihlap: Jõulud mööduvad rahulikult, perekonna seltsis. Jõulueelne nädal oli väga töine. Samuti aastavahetuse eelsed päevad ning aastavahetus ise. Uuel aastal tahaks ikka jätkata uue hooga. Aasta algul tahaks välja anda uue singli. Midagi lubada ei julgeks, aga soov oleks aasta jooksul kolmas sooloalbum salvestada. Soolokarjääri algusest möödub 10 aastat. On põhjust tähistada. Samuti on märkimisväärne, et Soul Militia loomisest möödub sel aastal 20 aastat. Loodetavasti leiame variandi ka seda kuidagi tähistada. Militia esimese albumi ilmumisest saab 2017. aasta novembris 15 aastat. On verstaposte, mida tähistada ja meenutada. Aga eks kolmas sooloalbum saab olema käesoleval aastal prioriteet. Elame-näeme, kuidas asjad kujunevad. Aga, teha oleks palju. Uuelt aastalt ootan ikka jõudu ja inspiratsiooni.

Sünne ValtriSünne Valtri: Jõululaupäev möödus perega koos, mitu generatsiooni koos. Kiirel ajal ei leia väga võimalust enam perekonniti koos õhtustada, eile võtsime vabast päevast kõik, mis võtta andis. Täna on juba tööpäev ning kõik läheb endistviisi edasi. Jaanuaris on plaanis anda välja uus lugu, mille “mustand” on ka juba salvestatud.

Kenneth RüütliKenneth Rüütli: Jõulud mööduvad rahulikult ja suures osas lähedaste seltsis. Ühtlasi on käesoleva aasta pühad minule hea aeg eneseavastamiseks, järelemõtlemiseks ja kõige olemasoleva hindamiseks. Perekondlike koosviibimiste kõrvalt püüan leida aega ka kvaliteetseks ajaveetmiseks iseendaga. Muusikaliselt saab järgmine aasta kahtlemata olema teguderohke, täis muutusi ning üllatusi. Praegusel hetkel tunnen, et tuleb ette võtta rohkem, julgemalt ja veelgi suuremalt. Uuel aastal püüan näha meie skenes suuremat pilti ja teha koostööd ka teiste andekate Eesti artistidega. Saab olema huvitav aasta ja ma ei taha veel midagi reeta – üllatusi tuleb!

Maria VolmerMaria Volmer: Plaanis on teha täitsa esimene enda plaat! Loodetavasti saab juba jaanuaris stuudiosse esimesi salvestamisi tegema minna. 🙂 Kindlasti ei jää ka muusikavideo(d)? tulemata! Veel on käsil üks täitsa uus bändiprojekt, kus lisaks minule on veel üks laulja. 😉 Plaane ja ideid on palju, loodetavasti jõuan kõigi nende teostamiseni. 🎉

Artjom SavitskiArtjom Savitski: Jõulud mööduvad perekonna seltsis nagu tavaliselt. 🙂 Kõik sugulased kogunesid minu vanemate koju, kus meil oli õhtusöök ja siis kinkide jagamine. Klassikalised jõulud. 🙂 Päris palju uusi plaane on ka muusikaliselt, kuid hetkel ei ole veel valmis neid avaldama. 😉

Taniel VaresTaniel Vares: Jõulud, nagu paljudel muusikutel, on kiired ja töised, kuigi sel aastal jätsin rohkem aega perele ja kaheks ennast kontserditega ei tõmba. Uus aasta tuleb tõenäoliselt sama tegus ja aasta esimestel kuudel käime läbi mõned Soome esinemispaigad. Igaljuhul on viimase poole aastaga tekkinud palju muusikalisi ideid, mida tuleb otsast realiseerima hakata. Õigeid noote ja rõõmsaid pühi kõigile!

Kristel AaslaidKristel Aaslaid: Jõulud mööduvad rahulikult perekeskis Saaremaal. Muusikalised plaanid uueks aastaks oleks uut materjali LÕPUKS tootma hakata, midagi uut ja põnevat enda südame pealt ära. Muusika paus on kuidagi pikaks veninud, et ehk oleks viimane aeg. 🙂

Marco TasaneMarco Tasane: Jõulud veedan Londonis, kus olen juba seitsmendat päeva. Eestisse naasen 26-ndal. Juba jaanuari keskel saab kuulata ja vaadata minu uut musavideot nimega “Nälg”. Kindlasti tuleb see sama hullumeelne ja värvikas nagu mu eelnevad teosed – selles ma ei kahtle. Aprilli alguses on oodata veel ühte musavideot, mille üle arutlemine veel käib – see räägib armukolmnurgast! Kindlasti on tulekul live-id ja kinnised etteasted… mõni isegi suveks kinni pandud. Selle aasta live-id on olnud mulle meeltmööda, mõnes saalis on olnud suisa 300-400 inimest, see on eriline energia. Üldiselt annan ikka striptiisi ja rahvas nõuab ka minu 2 hitti sinna laulma – ajatu “Kreeka jumalanna” ja “Spordipäev”.

Anne LohoAnne Loho: Jõulud on olnud toredad. Tegin tööd ja sain ka kallite inimestega Tõrvas, vanemate kodus õhtusööki nautida. Plaanid järgmiseks aastaks on jätkata esinemistega ansamblis Anmatino ja nüüd selle aasta lõpus plaanin veel välja anda ka soolosingli. Loodan, et tuleb üllatusi täis aasta.

Leslie Da BassLeslie Laasner: Plaane on igasuguseid. 🙂 2017 lõpuks LDB [Leslie Da Bass – MP]  uus album ja 1 näidendi muusika. Paar näitust ja HU? uus materjal. Lisaks ohtralt motoringrada. 😎

Marco MargnaMarco Margna: Jōulud mööduvad perega ja esinemisi on muidugi detsembrikuus palju. Samuti on stuudios olnud kibekiired ajad. 🙂
Järgmiseks aastaks tahaks kindlasti välja anda paar uut laulu, mida ma ise laulan. Teistele artistidele saab nagunii kogu aeg tehtud.

Merlyn UuskülaMerlyn Uusküla: Jõulud mööduvad ikka pere seltsis, minu jaoks on jõulud alati selline rahu ja perekondlik aeg, mil ka teadlikult püüan endale mitte teisi kohustusi võtta. Seetõttu mind kunagi ka esinemas jõulupühade ajal ei näe. Kuna aasta aega on kiire koguaeg, siis jah jõul on parim aeg aasta mõtetes kokku võtta ja nautida kvaliteetaega. Uueks aastaks on plaanis uusi lugusid teha, usun et esimest neist kuuleb kevadel, kuna jaanuaris-veebruaris sõidan pikemale puhkusele Filipiinidele ja võtan igas mõttes aja maha. Kord aastas tuleb ka akusid laadida ja aasta algus on selleks muusika valdkonnas olevatele inimestele parim aeg.

Anne AdamsAnne Adams: Jõuluaeg on olnud tänavu kodusem, koosviibimised ja ettevõtmised lähedaste ringis, kuid paar esinemist ja mu väikese Noodipuu huvikooli jõulupidu mahtusid ka kenasti sinna. Vahetult enne jõulu sai stuudios valmis pööripäevalaul “Tulede ime”. Mitmed laulud aga stuudios veel töös, mis seal uuel aastal tegemist ja toimetamist ootavad. Uue aasta plaanides on suur osa loomingulisel tööl kuigi muusikalise meelelahutuse teenuseid pole plaanis unarusse jätta. Jaanuari on planeeritud stuudiotööd, kuid juba veebruarikuus on lepingulised esinemised pianobaari duoga nii Margus Kappeli kui Margus Jürissoniga koostöös. Tegelen ka lavategevuse juubelikontserdi ettevalmistustega. Väiksemaid kontserte juubeli puhul on plaanis aasta jooksul rohkem kui üks ja suurem kontsert koos vanade sõprade-muusikutega leiab aset maikuu esimeses pooles Mustkunsti teatri blackboxi laval ja seal on andnud nõusoleku kaasa teha tuntumatest nimedest Jaan Sööt, Henno Kelp, Roland Puusepp, Tõnu Hallik jmt toredad kolleegid. Uue aasta võtan vastu töiselt Mixerduoga aurik “Katharina” pardal esinedes.

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.