ETNOKULPIDE RAHVAHÄÄLETUSEL TEHTI HÄÄLETUSREKORD

Trad.Attack!

5. oktoobri südaööl lõppes Etnokulpide rahvahääletus. Tänavu andis oma lemmikute eest hääle rekordarv inimesi – tulemused selguvad 7. oktoobri õhtul pärimusmuusika aidas.

Eesti Pärimusmuusika Keskuse juhataja Tarmo Noormaa sõnul oli tegemist läbi aegade edukaima Etnokulpide rahvahääletusega ning seda mitte ainult seetõttu, et püstitati hääletusrekord, vaid märkimisväärt on ka nominentide mitmekesisus ning artistide pühendumus rahvahääletuse propageerimisel. “Eesti pärimusmuusika head seisu ning kulpide tähtsust artistide jaoks tõestab hästi see, et hääletus oli erakordselt tasavägine ning suur osa muusikuid pingutas oma fännide mobiliseerimiseks kõvasti,” selgitas Noormaa.

Oma hääle andis parimate pärimusmuusikute väljaselgitamiseks 2510 inimest ning see on Etnokulpide hääletusrekord.

Möödunud aastal oli Etnokulpide jagamisel edukaim ansambel Trad.Attack! (pildil), kellele läks seitsmest rahvahääletuse teel jagatavast kulbist kolm. Lisaks võitsid mullu kulpe Jalmar Vabarna, Curly Strings, Lõõtsavägilased, Harl:Etno, Meisterjaan ning Eesti kirjandusmuuseumi Eesti rahvaluule arhiiv.

Kellele Etnokulbid tänavu lähevad, saab reedel otsepildis vaadata ETV2-st, algusega kell 20.00.

Lisaks Etnokulpidele juhtub sel nädalavahetusel, 7. ja 8. oktoobril pärimusmuusika aidas veel nii mõndagi, sest juba 14. korda toimub Viljandis Pärimusmuusika lõikuspidu, mille raames astuvad teiste seas lavale Zetod ja Lõõtsavägilased, Ungari tänapäeva üks tuntumaid ja põnevamaid naislaulikuid Beata Palya ning suvisel festivalil esinenud Iiri harfimängija Laoise Kelly.

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.