TÄNA ON RAHVUSVAHELINE MUUSIKAPÄEV

Muusikapäev1. oktoobril tähistatakse rahvusvahelist Muusikapäeva üle-eestilise kontserdiprogrammiga, mis toob publikuni enam kui 150 tasuta lühikontserti nii linnades kui ka maal. Päev kulmineerub Muusikapreemiate jagamisega Kumu kunstimuuseumis, mille kannab üle ETV algusega kell 19.

Muusikapäev keskendub klassikalisele muusikale, ent mitmekülgne kava sisaldab muusikalisi tervitusi jazzist pärimuseni. Muusikapäevaga on ühinenud üle mitmesaja esineja, nende seas tunnustatud professionaalid ja tippkollektiivid, kuid samuti peetakse oluliseks ka noori muusikaõppureid, kes sel päeval legendaarsete muusikutega lavasid jagavad.

Üle-eestilise kontserdiprogrammi kõrval toimuvad esmakordselt lisaprogrammid “Kõlame kaasa!”, kuhu on end üles andnud Muusikapäeval esineda soovivad ja sel puhul ise tasuta kontserdi korraldavad muusikud ning “Eesti muusik maailmas”, mille raames annavad maailma metropolides kontserdi välismaal elavad Eesti interpreedid.

Päeva lõpetaval Muusikapreemiate tseremoonial tunnustavad silmapaistvaid kultuuritegelasi Eesti Muusikanõukogu ja Eesti Kultuurikapitali helikunsti sihtkapital. Sündmuse lavastaja on Veiko Tubin, kunstiline juht ja dirigent Risto Joost, õhtujuht Priit Pius ning üles astuvad Tallinna Kammerorkestri kõrval üllatusesinejad. Preemiate jagamisest KUMU Kunstimuuseumis teeb otseülekande ETV algusega kell 19.

Muusikapäev tunnuslausega “Kuula!” juhib tähelepanu muusika olulisusele igapäevases keskkonnas. Sel eesmärgil toimuvad kontserdid igas Eesti maakonnas ning tavapäraste kontserdipaikade kõrval on kaasatud ka ebatraditsiooniline ruum. Muusikapäeva kontserdid on keskmiselt poole tunni pikkused.

Muusikapäev on haruldane hea tahte projekt, millega nii muusikud kui kontserdipaigad ühinevad vabatahtlikkuse alusel. Seega on kõik muusikaelamused külastajatele tasuta. “Muusikapäev sünnib sadade muusikute, koostööpartnerite ja toetajate ühise jõu ja sünergia tulemusel ning tegu on ühe võimsa ja õilsa ettevõtmisega,” nentis Muusikapäeva projektijuht Marili Jõgi ning lisab, et on imeline tunne, kuidas ühise eesmärgi nimel ollakse võimelised tegutsema.

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.