VAATA: KOOLIDIREKTOR OLAVI OTEPALU JA ETTEVÕTJA INDREK LUUKAS AVALDASID OMA UUE BÄNDI ESIMESE MUUSIKAVIDEO “SUURLINNA TULED”

Olavi Otepalu ansambel

Sel nädalal avalikustas Olavi Otepalu oma pop-rock bändiga esimese singli “Suurlinna tuled”, mille muusikavideo on filmitud droonidelt Tallinna linna kohal ja kõrghoonete katustel: 

Järgmise suurema sammuna loodab Otepalu oma ansambliga saada osa Eesti Laulu konkursist, mille jaoks on lugu juba välja valitud. Lähikuudel plaanitakse aktiivsemalt ülesastumisi kontsertlavadel ja valmimas on esimene täispikk sooloalbum.

“Mul on bändiga seoses ambitsioonikad plaanid. Olen juba aastaid hobi korras laulumeloodiaid lauasahtlisse kirjutanud ja siin-seal sooloartistina üles astunud, kuid muusikaäris läbi löömiseks tuleb asjaga tõsisemalt tegeleda,” rääkis bändi solist Olavi Otepalu, kes on ühtlasi kõikide lugude muusika ja sõnade autoriks. “Hetkel toimuvat elumuutust aitab mõista tõsiasi, et võtsin kitarri kätte esimest korda alles 20-aastaselt. Loodan, et see on julgustav näide kõigile, et elus ei ole kunagi hilja tegelema hakata millegi täiesti uuega – kui seda ikka väga soovida.”

Otepalu sõnul võiks tema stiili kirjeldada kui meloodilist ja hoogsat pop-rocki, mis on igati raadiosõbralik ning seda on võimalik esitada väga erinevate suurustega lavadel. “Selline muusika on mulle endale kõige südamelähedasem, aga kindlasti ei välistaks tulevikus ka muude žanritega katsetamist. Mõnda meie tantsulisemat laulu sobiks kindlasti mängida ka ööklubides,” märkis Otepalu. “Bändi repertuaar on valdavalt eestikeelne. Erandiks on vaid Eesti Laulule esitatav lugu, mille nime me täna veel avalikustada ei saa.”

Otepalu kinnitusel tuli initsiatiiv bändiga algust teha Indrek Luukaselt, aastaid tagasi on mehed muusika tegemist juba koos katsetanud. “Täna on meil kindlasti rohkem elukogemust, aega ja ka rahalisi võimalusi, et asi tõsisemalt käsile võtta. Indrek astub bändis üles rütmikitarril ja taustalauljana, lisaks kuuluvad koosseisu veel produtsent ja soolokitarrist Mikk Tivas ning trummar Ian Karell. Oleme tänaseks kokku salvestanud kaheksa lugu. Kevadeks on albumi materjal tõenäoliselt juba koos.”

“Minu jaoks on lisaks ärile, millega ma igapäevaselt tegelen, enda erksana hoidmiseks äärmiselt oluline tegeleda ka millegi loomingulisega,” rääkis bändi toetaja ja kitarrist Indrek Luukas. “Võimalus ühiskonnale midagi tagasi anda on olnud ka läbi heategevuse – selle kaudu olen erinevaid muusikalisi ja teisi loomingulisi ettevõtmisi toetanud varemgi. Kuid päris oma bändi tegemine on siiski eelkõige fun.”

“Sõbrad on naljaga pooleks öelnud küll – et eks see bändi tegemine üks keskea iseärasusi on, aga minu jaoks on see koht ja seltskond, kellega koos saab tunda elust rõõmu ja taustajõuna saan ennast hästi välja elada, ilma liigse stressita,” kinnitas Luukas. “Aga kindlasti aitan bändi tegemisele kaasa ka nõuandjana ja oma kontaktidega.”

Bändiliikmete taust:

  • Olavi Otepalu on enam kui kümnendi vältel tegutsenud haridusvaldkonnas juhtivatel positsioonidel näiteks Tallinna Euroopa Koolis, Rocca al Mare Koolis, Audentese Gümnaasiumis ja Saku Gümnaasiumis. Tallinna Euroopa Kooli käivitamist tunnustas Haridus- ja Teadusministeerium 2014. aastal tiitliga “Aasta Tegu” ja sihtasutus Innove tiitliga “Aasta Tegija”. Lisaks on Olavi töötanud avalikus sektoris erinevatel positsioonidel, neist kõige pikemalt EASis biotehnoloogia riikliku programmi juhina ning Haridus- ja Teadusministeeriumi juhtkonna juures. Olavi on omandanud magistrikraadi Tartu Ülikoolis sotsioloogia erialal.

Kitarriõpinguid alustas Olavi Taanis ning jätkas Tartu 2. Muusikakoolis klassikalise kitarri alal täiskasvanuõppes, kus ta õppis neli aastat. Tulevikus loodab Otepalu lisaks oma bändile teha koostööd ka teiste Eesti artistidega, kellele meeldejäävaid hitte kirjutada.

  • Bändi toetaja ja kitarrist Indrek Luukas on mitmete heategevuslike projektide toetaja sh Aadu Luukase missioonipreemia väljaandja. Lisaks kuulub Indrek Luukas Eesti Võrkpalli Liidu ja Taipoksi Föderatsiooni juhatusse. Indrek on töötanud Muuga sadamas Transiidikeskuse AS juhina. Ta on omandanud magistrikraadid Tartu Ülikoolis ärijuhtimise kui ka teoloogia erialal.
  • Soolokitarrist Mikk Tivas on muusikamaailmale tuttav kui bändi Rising Sun laulja, kitarrist ja produtsent. Lisaks osales Mikk Tivas 2011. aastal saates “Eesti otsib superstaari”. Bänd hindab väga kõrgelt Mikk Tivase oskusi produtsendina, kelle salvestustegevuse tulemusena on saavutatud heatasemeline heli.
  • Trummar Ian Karell omandas tuntuse 2016. aastal Eesti Laulu finaalis, kus ta saatis trummarina ja laulu ühe kaasautorina Kéa laulu “Lonely Boy”. Lisaks on Ian Karell laulja oma bändis Horror Dance Squad, millega ta esines hiljuti tuhandete ees Wacken Open Air festivalil Saksamaal.

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.