SAAGE TUTTAVAKS: ANSAMBEL PIKK MI:

Pikk Mi:

Eesti muusikamaastikule sisenes hiljuti kollektiiv Pikk Mi:, kelle debüütsingel “Suved Pärnus” on hetkel raadio Kadi edetabelis esikohal. MuusikaPlaneet uuris Ailar Arnalt, mis ansambliga tegu, kes sinna kuuluvad, kui palju neil praeguseks materjali koos on jne.

Siin on Ailari vastus:

“Meie koosseis on olnud n-ö tegev ca 5 aastat. Käisime koos ja mängisime lihtsalt omaks lõbuks. Selle aasta alguses aga otsustasime, et on aeg panna ansamblile nimi ja salvestada lood plaadile.

Nimi on otsapidi ingliskeelsest väljendist “Pick Me”. Miks lõpus koolon? Sest nii loevad hääldust ingliskeelsed rahvad. Muidu häälduks “mai”, mitte “mii”. Kuna oleme eesti ansambel, siis sellise nime võtmise peamine põhjus on see, et osa meie loomingust on ka inglise keeles. Seega, sai pandud nimi, mis tähendab midagi muusikalist eesti keeles ja on meie arvates üsna meeldejääv inglise keeles.

Meie koosseis on selline:
Ines Erm – vokaal
Ailar Arna – looming, kitarr, klaver
Aldo Järve – kitarr
Jüri Vaino – kitarr
Kait Kuus – bass

Oma trummarit meil siiamaani ei olnud, salvestusel aitasid meid Borka Hess ja Andrus Lillepea. Eelmisest nädalast alustasime koostööd Roland Puusepaga.

Žanri määratlemine on pähkel, mida pole suutnud siiani katki hammustada. Alustasime salvestamist popilikust “Suved Pärnus” loost. Paari nädala jooksul peaks ilmuma üks ballaad ja pop-rokilik vinge kitarrisoologa lugu. Soolo mängis kusjuures maailma 10 parima session kitarristi hulka valitud Tim Pierce. Kõlab kenasti. Eelmisel nädalal alustasime salvestamist järgmistele lugudele – tuleb üks progerokilik lugu, üks jazzilik-bossalik lugu, üks rokkballaad ja üks popilik lugu juurde. Seega. Mis žanr? Kuna pundis on kolm kitarri, siis ainus pidepunkt on rohke kitarrikasutus. Stiili pärast ei muretse, teeme, mis meeldib ja pähe tuleb.

Üldiselt on kõik lood minu (ehk Ailari) sulest. Erandiks on üks ballaadilik lugu, mille sõnad kirjutas Ines ja üks määramatu stiiliga lugu, mille sõnad on luuletusest, mis kirjutati selle loo tarbeks. Viisid ja arranžeeringud proovin ikka ise tehtud saada. Ansambli tegevus on koondunud mingil põhjusel minu ümber. Ilmselt on minu kui autori sõna enamasti lõplik ja see ongi loomulik sellisel kujul.

“Suved Pärnus” tekst tekkis seoses lugu läbiva sellise ülilihtsa kitarrikäiguga, mis miskipärast meenutas oma lapsepõlve suvesid Pärnus. Nii lihtne ongi. Kust see assotsiatsioon pärit, seda peaks küsima mu alateadvuselt. Pärnust meist keegi pärit otseselt pole, kõik pealinna inimesed.

Mis puutub küsimusse, kui palju on materjali, siis seda on olemas kahe plaadi jagu, veidi üle 20 loo on hetkel materjalina olemas. Üritame teha kaks veidi erinäolist plaati. Rohkem ei sooviks hetkel avalikustada.

“Suved Pärnus” edu paaris kohalikus raadios on suur positiivne üllatus. Eks elu näis, kuidas järgmised lood vastu võetakse. Enda arvates alustasime kergetest lugudest ja edasi läheb huvitavamaks, aga kuulaja arvamust ja eelistust ette ei tea kunagi. Pikk Mi: on meile hobi, mis annab eneseväljenduse ja -teostuse. Kuna oleme tööga hõivatud teistel aladel, siis ajaliselt on salvestusprotsess veidi komplitseeritud. Aga hea pool on see, et oleme oma loomingus üsna vabad, kuna ei pea elatuma muusikast. Selle edu on tore ja meelitav, aga edu nimel ei pea ohverdama muusikat, mis tihti on tänapäeval levinud. Kõik edu nimel. Meil tuleb ilmselt ka selliseid nn nišilaule, mis ei ole üldse laiale kuulajaskonnale.

Igatahes, loodame pakkuda iga looga äratuntavat ja mõtestatud muusikat. Tulekul on (vähemalt ise arvame) muusikat, mida segi ajada olemasolevaga ei tohiks olla võimalik. Kas see saab edukaks, seda otsustab kuulaja.

Meie tugevaim pool on meie enda hinnangul võime mängida oma muusikat live’s. Sellega teeme ametlikult algust, kui esimene plaat valmis. Mine tea, ehk on jõulude paiku sussi sisse miskit panna ;)”

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.