KUULA LIIS LEMSALU SUVELUGU!

Liis Lemsalu

Lauljatar Liis Lemsalu rõõmustab kuulajaid uue kaasahaarava singliga “Sinu ees”, mille esmaesitlus toimus täna veidi peale kella üheksat hommikul raadios Sky Plus ning kohe peale seda jõudis YouTube’i loo lüürikavideo.  

Eesti, Rootsi ja Soome autorite koostöös sündinud uue singli “Sinu ees” juures võlusid Liis Lemsalut loo meloodia ja meeleolu juba esimesest kuulamisest alates. Liis on esimest korda eestikeelse loo sõnade autoriks: “Tunne on väga põnev ja samas ka ärev. Ärev just sellepärast, et olen seni üksi kirjutanud palju tekste inglise keeles, kuid selle laulu juurde tulles oli aeg küps ennast emakeeles avada. Algselt ei olnud see nii plaanitud, kuid soovisin loo teha enda jaoks väga personaalseks, panna kirja oma viimase aasta jooksul kogetu ja rääkida ühest õpetlikust ning meeldejäävast eluetapist.”

Eriliseks teeb loo ka selle sünd. Lugu on sündinud Tallinn Music Week’i raames esmakordselt toimunud rahvusvahelises laulukirjutajate laagris, kuhu pääsemiseks tuli läbida tihe sõel ning kus tiimid moodustati segamini Eesti ja Skandinaavia heliloojatest ja sõnade autoritest ning produtsentidest. “Iga kolmiku ülesandeks oli jõuda kahe päeva jooksul loo ideest demo salvestuseni. Hakkasime oma kolmeliikmelise tiimiga lugu kirjutama ja üsna kiiresti sai selgeks, et see sobiks mõnusasti ühele naishäälele. Õnneks oli Liis mõned toad eemal ja nii saigi meie koostöö alguse. Talle meeldis lugu ja meile meeldis, kuidas Liis seda laulis,” räägib loo üks autoritest, ansambli Ewert & The Two Dragons ninamees Ewert Sundja.

“Mõtlesime pikalt, mis tüüpi lugu teha ning meiegi üllatuseks kujunes “Sinu ees” südameks mõnus 90ndate hõnguga harmoonia,” räägib singli sünnist üks autoritest Gustaf Svenungsson, kes on teinud koostööd Venemaalt tuntud t.A.T.u’ga ja oli 2015. aastal Eurovisoonil teise koha saavutanud Polina Gagarina loo “A Million Voices” produtsendiks. Seni peamiselt Soome ja Aasia turu jaoks lugusid kirjutanud ning produtseerinud loo kolmas autor, soomlanna Mikaela Pada, võtab teema julgelt kokku: “Liis Lemsalu “Sinu ees” on kuulajat kergesti kaasa haarav ning “kummitama” jääv moderne pop-lugu ning Liisi fantastilise hääle ja esitusega olen enam kui kindel, et seda pala saadab suur edu!”

Loo produtsendiks on Johannes Lõhmus, kes on Eestis teinud koostööd pea kõigi lauljatega Anne Veskist Tanel Padari ja Estonian Voices’eni. Viimase lihvi andis Soomes loole Svante Forsbäck Chartmakers’i stuudios, kus tema kuulsad kliendid on Rammstein, The Rasmus ja Apocalyptica.

 • Muusika: Mikaela Pada, Ewert Sundja, Gustaf Svenungsson, Magnus Wallin
 • Sõnad: Liis Lemsalu
 • Vokaal: Liis Lemsalu
 • Taustavokaalid ja vokaalaranžeering: Kaire Vilgats
 • Kitarr: Jorma Toots
 • Bass: Kaarel Liiv
 • Produtsent, aranžeering, klahvpillid, kokkumäng ja helirežii: Johannes Lõhmus
 • Kaasprodutsent: Tanel Maandi
 • Mastering: Svante Forsbäck, Chartmakers
 • Väljaandja: Crunch Industry
 • Lyrics video: Hans-Erik Põldoja

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.