JANE KRUUSMAA: HOVERY COVERY’GA LIITUDES OLI KÕIGE RASKEM LAULUSÕNAD SELGEKS SAADA

Jane KruusmaaLauljatar Jane Kruusmaa, kes eelmise aasta lõpus siirdus ansamblist Respekt kollektiivi Hovery Covery, tunnistas raadiole Elmar antud intervjuus, et Hovery Covery’ga liitudes oli kõige raskem repertuaar selgeks õppida.

“Mul on väga raske sõnu pähe saada, aga õnneks on Hoveri [Erik] väga mõistev olnud ja ka mina olen aru saanud sellest, et kui ma kahtlen, võtan ikkagi sõnad kaasa et nad oleks mul vähemalt olemas. Vahel on olnud abi ka sellest, et ma tean, et need sõnad on kuskil olemas ja siis ma ei lähe nii endast välja,” kommenteeris lauljatar.

Küsimusele, kui raske oli tal ühest ansamblist teise minna, vastas Jane, et üleminek ei ole olnud raske – tõenäoliselt seetõttu, et nii Respekt kui Hovery Covery on mõlemad tantsumuusikaansamblid ning Hovery Covery’l on olnud esinemisi mõistlikus koguses, mistõttu on tal harjumiseks aega olnud. Nagu mainitud, oli kõige raskem laulusõnade õppimine.

“Kui ma olen päris aus, siis mina Hovery Covery’t lapsena ei kuulanud,” märkis Jane. “Kui paljud ütlesid mulle: “Sõnu õpid! Need on ju kõigil peas!”, siis ma ütlesin, et ei ole. “Kaks me kaks” ja “Ära jahtu” muidugi on vist tõesti igal eestlasel peas, aga teiste lauludega oli väheke raskem.”

Jane sõnul meeldivad talle kõik Hovery Covery lood, aga üks emotsionaalsemaid on tema jaoks pala “Lootuste kaev” ehk Hoveri Eriku kirjutatud laul oma tütrele.

Lõpetuseks päris raadio Elmar saatejuht Janelt, kuidas fännid teda kui ansambli uut lauljatari vastu on võtnud ning kas ollakse ka pettunud, et Estinit enam Hovery Covery’s pole.

“Ma ei ole veel kordagi kuulnud, et keegi oleks seda öelnud,” lausus Kruusmaa. “Ka näod ei ole olnud mornid või kurjad. Isegi kui on mõnigaid nägusid nähtud, siis tavaliselt esinemise keskel need muutuvad. Kui mõni ei ole reklaami või Facebooki jälginud ja tuleb kontserdile teadmata, et bänd on uues koosseisus, siis see väike tusasus hajub esinemise keskel.”

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.