EESTI LAUL 2017 TUNNUSMUUSIKA REMIKSI AUTOR ON TULEVIKUTÄHT FUTURISTIK

Futuristik

Homme, 5. mail algab Piletilevis konkursi Eesti Laul 2017 piletite müük ning praeguseks on juba valmis ka järgmise aasta suure muusikavõistluse tunnusmeloodia. Muusika remiksi autor on alles koolis käiv noormees Kris Evan Säde.

“Seoses konkursi laienemisega tõime Eesti Laulu juurde uue ja rütmikama muusika, mille autor on Arian Levin. 2017. aastaks tegi sellest remiksi Futuristik. Selle nime taha peitub Kris Evan Säde, kes õpib Gustav Adolfi gümnaasiumi 11. klassis,” rääkis Eesti Laulu peaprodutsent Mart Normet.

Musikaalset noormeest soovitas Normetile Ago Teppand. “Kui küsisin temalt nõu, kes Eesti muusikaloojatest on 2017. aasta sound’iga, sain temalt sekundiga vastuseks Futuristik,” lisas ta.

Normet ja Säde pole mitte kunagi kohtunud, kogu asjaajamine on toimunud moodsalt sotsiaalmeedia vahendusel, Facebooki vestlusaknas.

Säde muusika kohta jagub Normetil vaid kiidusõnu ning noore muusiku looming annab konkursile kindlasti oma moodsa varjundi. “Eesti Laul on ikka vaadanud tulevikku, käinud ajaga kaasas. Mul on väga hea meel, et meil on paadis nii kõva tulevikutegija kui Futuristik,” rõõmustas Normet.

Kuigi Kris Evan Säde aka Futuristik õpib alles keskkoolis, on tema muusikutee aukartustäratav.

“Muusikaga tegelemist alustasin 13-aastaselt, teadmata täpselt, mis see muusika, mida ma teen, üldse on. Tasapisi hakkas huvi asja vastu aina kasvama ja 15-aastaselt võeti mind vastu tol hetkel Saksamaa ühte kõvemasse plaadifirmasse Plasmapool, kelle release’id purustasid kõik müügisaitide tabelid,” rääkis Futuristik.

“Kui sain 15, siis paljud minu iidolid olid koondunud Saksamaa plaadifirma Plasmapool alla. Olin selleks hetkeks juba kaks aastat muusikat teinud ning sõber soovitas, et miks mitte proovida ja saata ka sinna mõni lugu. Minu imestuseks meeldis see managerile ja nii koostatigi kuuekuune eksklusiivleping minu ja Plasmapooli vahel. Järgmise kahe aasta jooksul väljastasin sealt üle kümne loo, millest mõni jõudis Beatporti edetabelite tippu,” kirjeldas ta oma muusikutee edukat algust.

Õige pea tuleb Futuristikul välja ka verivärske singel “Little Bit”, kus lisaks Ago Teppandile laulab ka Rosanna Lints. “Little Bit” tuleb välja rahvusvahelise plaadifirma NCS alt.

Futuristik on loonud Eesti Laulule kaks moodsat versiooni – house’i ja drum and bass’i rütmiga.

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.