SÕPRUSE PUIESTEE TÄHISTAB 15. SÜNNIPÄEVA

Sõpruse Puiestee

Sõpruse Puiesteel täitub 15 aastat aktiivsest tegutsemisest. Sünnipäevakontserdil astuvad üles ansambli liikmed algusaastatest ning esitusele tulevad vanad igihaljad ja ka päris uued, esmaesitlust ootavad lood.

Sõpruse Puiestee sünnipäeva aitavad tähistada Tiiu Kiik ja EΛEVEN.

Bänd alustas aktiivset tegevust 2002. aastal Tallinnas. Idee sai alguse juba aastast 1992, mil ansambli ristiisa Andres Rooväli käis välja mõtte teha kerget elektroonilist muusikat, mis läheks laiadesse massidesse, kuid mille sõnum oleks varjatult sügav. Tänaseks on muusikaliste vormide piirid küll avardunud ja elektroonika kõrval domineerivad “klassikalised” instrumendid. 2002. aastal tõusis kollektiiv looga “1905” eesti muusika edetabelite tippu ja püsis seal aasta, pälvides erinevaid kohalikke muusikaauhindu ning tunnistati ETV saatesarja “7 vaprat” läbi aegade parimaks looks.

2003. aastal ilmus ansambli esimene kauamängiv “Mustale merele”, mis sisaldas palju edukaid laule nagu “Ma olen õnnelik, et inimesed on nii ilusad ja head”, “Kaks meest”, “Krambid”, “Kaotaja” jne. Raadio 2 rahvaküsitluses on plaat “Mustale merele“ tunnistatud aastate 2000-2009 jooksul üheks parimaks kauamängivaks. Sajandi lõikes pälvis see kuuenda positsiooni. 2011. aastal liitus ansambliga lauljatar Merili Varik ning Sõpruse Puiestee osales Eesti Laulu poolfinaalis looga “Rahu, ainult rahu”.

Tänaseks kuuluvad põhikooseisu Allan Vainola, Merili Varik, Mait Vaik, Andrus Uutsalu, Mart Süda, Kaupo Kaldmäe, Tõnis Veelmaa ja Abraham Kenny. Eelmise aasta novembris avaldas Sõpruse Puiestee oma viienda albumi “Mõistlikult ja mugavalt” näidates jätkuvalt tugevat loomingut.

25. märtsil Rock Cafes toimuvale sünnipäevakontserdile annavad erilise alguse Tiiu Kiik & EΛEVEN.

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.