ERKI PÄRNOJA ESITLEB SEL NÄDALAL SOOLOALBUMIT

Erki PärnojaErki Pärnoja andis detsembris välja sooloalbumi pealkirjaga “Himmelbjerget” ning esitleb seda sel nädalal Tallinnas, Pärnus ja Tartus.

Esitluskontsertidel astub Erkiga koos lavale põnevatest muusikutest koosnev bänd, kuhu kuuluvad Jonas Kaarnamets (kitarr), Filip Leyman (klahvpillid), Ulrik Ording (trummid) ja Peedu Kass (bass).

“Jonasega olen ammu tahtnud koos töötada. Tegelikult oleme seda ka teinud – olin vaatleja ja nõustaja ehk siis produtsent Jonase bändi Frankie Animal EP salvestamise juures. Juba siis jäid mulle silma tema äge sound, suhtumine ja talent. Eelmisel kevadel käisid Frankied Saksamaal draakonite Euroopa tuuril erikülalistena kaasas, sain Jonast veel rohkem kuulata ja temaga jutustada ning tekkis selline mõte, et kui oleks kuskil kahte kitarri vaja, siis täiendaksime teineteist hästi. Tundsin, et moodustaksime päris ägeda kidratandemi. See vajadus tekkis õige pea, kui mulle sai selgeks, et “Himmelbjergetist” tuleb plaat ja tahan selle ka lavadele viia,” lausus Pärnoja.

Ta lisas, et Filip Leymaniga on ta ajaliselt justkui vähe kokku puutunud, aga kuna tema oli see, kes “Himmelbjergeti” miksis, suhtlesid muusikud mingil perioodil väga intensiivselt. “Oleme temaga varasemalt kohtunud nii Eurosonicul kui ka seoses Rootsi lauljanna Anna von Hausswolffiga – käisin asendamas nende kitarristi. Naljakas lugu on see, et tahtsin juba alguses teda bändi kutsuda, aga väga ei julgenud, sest tean, kui nõutud ta on ja kui tihe on tema tuuri- ja salvestusgraafik. Aga kuulsin Ulrikult (trummar), et Filip oli ise soovi avaldanud ja uurinud, et kas Ulrik ei saaks teda kuidagi minu bändi sebida,” selgitas Pärnoja.

Ulrik Ording, Anna von Hausswolffi trummar, on Pärnoja vana koolikaaslane ja hea sõber Rootsist. “Salvestusprotsessi juures oli tema teine pool kahemehe bändist. Kuna Ulrik mängib ka minu Rootsi-Taani-Eesti bändis Mainekk, siis tunnen ta käekirja hästi ja leidsin, et ta on õige inimene just neid lugusid mängima. Ulrik on nüüdseks juba kümme aastat igal järjestikusel aastal Eestis esinemas käinud. Peale selle on ta pärit väga lähedalt sellele mäele, mille ümber kogu see jutt siin käib,” lisas Pärnoja.

Peedu Kassiga mängis Pärnoja kunagi väga palju koos, umbes kümme aastat tagasi. “Jaanuaris 2015 esinesime taas üle pika aja koos ja kui bändi moodustamiseks läks, sain kohe aru, et tahaksin Peedut oma bändi madalaid sagedusi katma. Mulle meeldib tema sound, üldine touch ja suhtumine eelkõige,” rääkis Pärnoja.

“Himmelbjerget” ilmus detsembris ning sai oma nime Taani ühe kõrgeima loodusliku punkti Himmelbjergeti ehk Taevamäe järgi.

Helikandja esitlused toimuvad kolmes Eesti linnas:

  • 06.01 Sinilind (Tallinn). Pilet eelmüügist €8, ukselt €10
  • 07.01 Endla Teatri Küün (Pärnu). Pilet eelmüügist €10, ukselt €12
  • 08.01 Genialistide Klubi (Tartu). Pilet eelmüügist €8, ukselt €10

Albumiesitlustel on külalisesineja post-rock hõnguline kollektiiv nimega Levski, mille eestvedaja on muusikasõpradele hästi tuntud bassist Kostja Tsõbulevski.

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.