UUS TANTSULUGU SILJALT

Silja

Saaremaa lauljatar Silja avalikustas loo “Merciless”, mis on kirjutatud sel kevadel ning pühendatud Saaremaa ühe vahvama ürituse korraldajatele, muusikutele ja fantastilisele publikule – Sadhu Jammile.

Lugu jutustab täiel rinnal elamisest ja elu nautimisest. Kõike, mis meeldib, tee topelt ja ole õnnelik .

Silja räägib enda muusika kohta: “Muusika sünnib ise, sel hetkel kui ta just tahab. On perioode, kus ei tule pool aastat ühtegi lugu ja siis on aegu, kus päevas sünnib 5 lugu. Kokku on aastate jooksul kirjutatud oma 600-700 lugu kindlasti, sahtlisse mahub neid veel.

Väga raske oli sel aastal teha valik, kas anda välja ingliskeelne plaat või eestikeelne. Kahe keele muusika on minu puhul väga erinev. Samuti lugude hulgast valida just need 13, mis on plaadil – mine või halliks. Õnneks oli siinkohal Tomi Rahula suureks abiks, kes tegeles kõige organiseerimisega ja oli hea nõu ja fantastilise pillimänguga igati abiks. Eks sisetunde järgi sai siis ingliskeelse kasuks otsustatud. Juba käivad mõtted ka eestikeelse akustilise plaadi väljaandmiseks.

Lugude kirjutamist inspireerib kõik – mustadest sokkidest vikerkaareni. Kõige loomingurikkam aeg on alati olnud sügis oma vaikse nukruse ja kuldsete värvidega. Muusika jõudis minuni alles 9 aastat tagasi, kui sai ühel hommikul ärgatud, mindud poodi ja ostetud kitarr. Aasta pusimist ja hakkasidki esimesed lood sündima ja lood ei paista lõppevat siiani.”

Hetkel valmistub bänd plaadiesitluseks. Plaat ilmub hiljemalt detsembi alguseks ja plaadiesitlused toimuvad jaanuaris (kontserdikohad ja ajad avalikustakse varsti).

Lugu “Merciless” pärineb Silja sügisel ilmuvalt albumilt “There’s No Lies”.

Album on lindistatud koostöös tunnustatud Eesti muusikutega:

  • Klaver: Tomi Rahula (The Sun)
  • Kitarr: Taavi Langi (Terminaator)
  • Basskitarr: Henno Kelp (Terminaator, Dagö)
  • Löökpillid: Borka

Lindistus, mix ja master Kristo Kotkas (Sinusoid Stuudio).

Enda muusikat esitab Silja laval koos heade ja muhedate sõpradega. Laval on koos Siljaga Üllar Priks (klahvpillid), Kristo Joosep (trummid), Jan Viileberg (kitarr), Toomas Pihlau (basskitarr).

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.