NOORTEBÄND 2015 FINAAL TOOB LAVALE VANABÄNDI

Ziggy WildNoortebänd tähistab tänavu oma 15. sünnipäeva, mille auks on kokku pandud konkursil varasemalt osalenud ja muusikamaailmas oma tee leidnud bändide liikmetest koosnev kollektiiv Vanabänd, kes teeb oma esimese ning ainsa avaliku etteaste finaalkontsert-galal.

“Noortebändil on läbi aegade osalenud palju noortest muusikutest koosnevaid kollektiive, kelle tähelend on alguse saanud just sellelt konkursilt. Seega tähistame Noortebändi 15. juubeliaastat väärikalt ning toome üheskoos lavale musitseerima pillimehed ja vokalistid erinevatest Noortebändil osalenud kollektiividest,” selgitas Noortebänd 2015 peakorraldaja Märt Truman.

Ta lisas, et Noortebändil osalenud muusikutest koosnev võrgustik annab hea aluse erinevate bändide vaheliseks koostööks, mis on muusikamaailmas väga oluline. “Vanabänd on ka üheks väga heaks näiteks, kuidas igapäevaselt väga erinevaid žanreid harrastavad muusikud loovad koos midagi hoopis uut ja põnevat.”

Vanabändi kuuluvad Laura Prits (Ziggy Wild), Marie Vaigla (Frankie Animal), Elina Hokkanen (Innersound), Madis Lett (Slippery Slope), Jonas Kaarnamets (Frankie Animal), Hyrr Innokent Vainola (Ouu), Henri-Hannes Sell (Ziggy Wild) ja Villem Sarapuu (The Boondocks).

“Vanabänd on tükike minevikust, mis on segatud kirju olevikupildiga,” arvas Noortebänd 2013 võitja Ziggy Wild’i solist Laura Prits (pildil). “Kuna tegemist on spetsiaalselt Noortebändi finaaliks kokku pandud bändiga, on see nii osalejatele kui ka finaalkontserdi kuulajatele põnev etteaste, mis kaasab Noortebändi erinevate aastate käekäiku. Igal aastal on konkursi finaal olnud omanäoline ning selles bändis saavadki need erinevad näod kokku ja moodustavad ühtlasi ühe erakordse etteaste, mida tasub kindlasti kuulama tulla,” lisas ta.

Noortebänd 2015 finaal toimub laupäeval, 24. oktoobril kell 19 Tallinnas, Kultuurikatlas. Pääsmed müügil Piletilevis.

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.