“EESTI LAULU” EELŽÜRII KUULAB SEL AASTAL VÕISTLUSLUGUSID KAKS PÄEVA

Kodumaise lauluvõistluse “Eesti Laul 2016” võtmesõnadeks on sel aastal muutused ja uuendused. Varasema ühe pika päeva asemel saab eelžürii konkursile esitatud lugudega tutvuda kahel järjestikusel päeval.

4. ja 5. novembril kogunevad eelžürii liikmed Eesti Rahvusringhäälingus, et välja valida 20 laulu, mis pääsevad “Eesti Laulu” poolfinaalidesse. Antud meetod võimaldab efektiivsemalt ja põhjalikumalt lugusid kuulata ning analüüsida.

Igal aastal koos eelžüriiga laule kuulanud “Eesti Laulu” produtsent Mart Normet tõdes, et žürii on ka ühe päevaga väga head tööd teinud, aga kaks päeva sisendab kõigisse kindlust, et valik saab olema õige. “Eelžüriisse on alati kuulunud absoluutsed profid, kes kuulavad oma töö tõttu iga päev tundide kaupa muusikat ning oskavad kiirelt otsustada, kas laulus on hitiainet või mitte,” kinnitas Normet.

“”Eesti Laulule” peab valima lood, mis hakkavad n-ö tööle esimese korraga,” lisas eelmisel aastal “Eesti Laulu” eelžürisse kuulunud Owe Petersell, kelle sõnul pärast seitsmendat või kümnendat kuulamist oma võlu demonstreerivad lood suurvõistlusel kahjuks läbi ei löö.

“Eesti Laulu” eelžürii on seitsme aasta jooksul hinnanud kokku 1128 laulu. Žüriitöös osalenud Sky Plusi programmidirektor Toomas Puna sõnul toob käesolev muudatus otsustusprotsessi värskust. “Kindlasti tekib nüüd ka rohkem vaidlusi kui varasematel aastatel,” lausus Puna.

Eelvoorus osalemiseks tuleb laul tuua hiljemalt 2. novembril kell 15:00 Gonsiori 27 valvelauda. Võistluslood avaldatakse 5. novembril kell 19:00 algavas ETV saates “Ringvaade”.

“Eesti Laul 2016” ajakava:
2. november- Laulude esitamise tähtaeg
13. veebruar- I poolfinaal
20. veebruar- II poolfinaal
5. märts- Finaal

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.