VINLAND AVALDAS VENEKEELSE RAADIOSINGLI

Vinland

Vinland avaldas venekeelse laulu “Солнечный человек”. Tegu on esimese raadiosingliga ansambli senise loomingu tõlkeversioone sisaldavalt albumilt.

Sügisel ilmuvalt CD-lt “Ambitious” leiab 5 inglise- ja 2 venekeelset lugu. Tõlgete autoriteks on Stanislav Bulganin ja Andres Roots. Kodupublikule on need laulud tuttavad ansambli eelmiselt CD-lt “Päikeselaigumees”. Lisaks leidub albumil ka aasta tagasi raadiosinglina ilmunud eestikeelne “Joonistan”.

Laulude tõlkimine enamlevinud võõrkeeltesse on loomulik jätk Vinlandi senisele tegevusele. Kodupublikule reeglina eesti keeles esinevat ansamblit ajendab tõlkealbumi väljaandmisele välismaise publiku kasvav huvi Vinlandi muusika vastu. “Kuna meie loomingus on tekstidel kandev roll, ei saanud kauem lubada olukorda, kus oluline osa lauludest jääb publikule mõistetamatuks,” kommenteerib Vinlandi liider, laululooja Juhani Jaeger. Album antakse välja eelkõige Vinlandi loomingu tutvustamiseks välismaisele publikule, kuid see ilmub müügile ka Eestis.

Sõnaloomingu edastamine teises keeles on Jaegeri sõnul komplitseeritud teema, sest paljud tekstilised ja keelelised kujundid ei ole tõlgitavad ilma nende algset tähendust kaotamata. Seda eriti laulutekstides, kus on oluline ka teksti fraseerimine. Nõnda sai “Päikeselaigumehest” venekeelses versioonis päikeseline inimene (vene k cолнечный человек), kelleks laulutekstis on hoopis naine. “Välismaal väga hästi vastu võetud “Looja läeb” jäi aga tõlkelugude albumilt välja just seetõttu, et kahetähenduslikule keelelisele kujundile ei leitud sobivat vastet,” nendib Jaeger.

CD “Ambitious” väljaandmist saab toetada Hooandja kaudu.

Vinlandi moodustavad laululooja Juhani Jaeger (laul, kitarr) ning pärimusmuusikud Ott Kaasik (kitarr, laul) ja Kristjan Priks (rütmipillid, laul). Äsja 10. juubelit tähistanud ansambel on avaldanud albumid “Vinland” (2005) ja “Päikeselaigumees” (2013). Vinlandi muusika on kõlanud festivalidel ja kontserdilavadel Eestis, Leedus, Lätis, Taanis, Rootsis, Soomes ja Saksamaal. Oktoobri alguses esineb Vinland Tartus autorilaulufestivalil Lehesaju Muusika.

“Солнечный человек” (2006/2015):

Viis ja sõnad – Juhani Jaeger
Tõlge – Stanislav Bulganin
Esitaja – Vinland

Ansambli Facebook.

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.