ALGAS ETNOKULPIDE HÄÄLETUS

Etnokulp 2015

Eesti Pärimusmuusika Keskus jagab koostöös Raadio 2 ja ETV2-ga 10. oktoobril Viljandis Pärimusmuusika Lõikuspeol tänavusi etnomuusika auhindu, mille võitjad selguvad rahvahääletusel.

Etnokulbiks ristitud auhindu antakse seekord välja seitsmes kategoorias: aasta ansambel, aasta pärimusmuusik, aasta plaat, aasta muusikapala, uus tulija ja esmakordselt saavad kulbi ka parim DJ ja aasta uusfolk artist. Võitjad selguvad EPMK kodulehel läbiviidava avaliku hääletuse teel. Hääletus algas 29. septembril ning kõigil on võimalus oma hääl anda järgneva kümne päeva jooksul.

Etnokulp on antud žanris ainus auhind, mille saavad rahva lemmikud. Kuigi auhinnagalal annavad ka Raadio 2 ja Eesti Pärimusmuusika Keskus välja oma erikulbid, on rõhk ikkagi muusikasõprade arvamusel.

Kuna etnomuusika mõiste on väga lai, pakub pärimusmuusika keskus koostöös Raadio 2 saatega “Etnokonservid” igas kategoorias välja nominendid, kellele häält anda saab. Samas on jäetud ka võimalus omapoolsete ettepanekutega välja tulla. Ainukeseks kriteeriumiks sel puhul on, et kandidaadid peavad viljelema pärimuslikku muusikat.

Eelmisel aastal jagati Etnokulpe samuti Pärimusmuusika Lõikuspeol ja siis sai viiest rahvahääletuse teel valitud kulbist neli endale ansambel Trad.Attack! Parimaks pärimusmuusikuks valiti siis Eeva Talsi ja EPMK andis oma erikulbi Viljandimaa lõõtsaklubile.

Etnokulbid jagatakse Pärimusmuusika Lõikuspeol 10. oktoobril, algusega kell 21 aida suures saalis. Tseremooniat juhivad Madis Aesma ja Indrek Vaheoja ning esmakordselt on otseülekannet sellest sündmusest võimalik vaadata ETV2 vahendusel.

Kõigi hääletajate vahel loosib Eesti Pärimusmuusika Keskus välja Lõikuspeo passi kahele.

Anna oma hääl siitkaudu!

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.