MUUSIKAPLANEEDI SUVEHITI KÜSITLUSE VÕITIS OTT LEPLANDI “IGA PÄEV”!

Suvehitt 2015

MuusikaPlaneet korraldas teist aastat suvehiti valimise. Andsime teile augusti lõpus valikuks 35 kodumaist laulu, mis sel suvel kõige enam ilma tegid ning 149 hääletaja koostatud tabel on nüüd valmis.

MuusikaPlaneedi 2015. aasta Suvehiti TOP 10 kujunes järgmiseks:

1. Ott Lepland “Iga päev” (19,46% häältest)

Ott Lepland ütles maikuu alguses laulu kohta, et see on suviselt helge ning mõnus, mis kandub edasi nii loo viisis kui ka sõnades ning on inspireeritud nii uue suve ootusest kui ka eelnevate suvede mälestustest.

“Kui ma selle viisi kirjutasin oli minu jaoks kohe selge, et tegemist võiks olla lauluga, millel on suvine sisu. Selleks pöördusin oma hea sõbra ja tuttava Aapo Ilvese poole, kes on ennegi minu mõtteid laulusõnadeks seadnud ja tulemuseks sai uus laul nimega “Iga päev”,” selgitas Lepland.

Tegu on mehe neljanda singliga albumilt “Siinpoolne”. Viies sinku tuleb välja juba õige pea – oktoobris.

2.  Maarja “Lumevärv (Marcus Peak Edit)” (14,77%)

Maarja-Liis Ilus esitas selle Jääboileri loo 16. aprillil Kanal 2-s eetrisse läinud saates “Laula mu laulu”. Raadiohitiks sai aga laulu remiks, mille tuunis valmis Margus Piik ehk esinejanimega Marcus Peak.

3. Jüri Pootsmann “Torm” (7,38%)

Telesaate “Eesti otsib superstaari” kuuenda hooaja võitja debüütsingel.

Spotify’s kuulati esimese nädalaga lugu 26 247 korda, mis tähendab, et tegemist on striimituima eesti looga Spotify eesti kasutajate hulgas, loo ilmumise esimese nädala arvestuses.

Kuuldavasti ilmub Jüri teine singel juba sellel kuul ning album novembris.

Kohad 4-10:

4. Elina Born “Kilimanjaro” (6,04%); 5. Curly Strings “Elumäng” (5,37%); 6. Risto Vürst feat. Maia Vahtramäe & Artjom Savitski “Kõik algab uuesti” (4,7%); 7.-8. Birgit Varjun “Suvi on jätkuvalt ees” (4,03%); Cartoon feat. Kristel Aaslaid “Made Me Feel” (4,03%); 9.-10. Birgit “Alles sügisel mõtleme” (3,36%); Shanon “Ootan ööd” (3,36%).

Ka eelmise aasta septembris korraldasime samalaadse küsitluse ning siis hääletasid blogi lugejad võitjaks Epp Kõivu hiti “Linn on minu (Demie remix)”. Järgnesid Brigita Murutari “Kui kõnnid meie tänaval” ja Ott Leplandi “Jäädagi nii”.

Nii sel kui eelmisel aastal mahtusid suvehiti gallupi esikümnesse Ott Lepland (2014. aastal #3, seekord #1) ja ansambel Shanon (eelmisel aastal oli lugu “Varbad liivas” #7, sel korral jagas “Ootan ööd” 9.-10. kohta).

Suured tänud kõigile, kes küsitlusest osa võtsid ning õnnitlused esikümnesse pääsenutele! 🙂

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.