EESTI SAI ENDALE KAKS UUT SPORDILAULU

Muusika-aasta 2015Muusika-aasta raames toimunud Eesti spordilaulu konkursi võitsid laulud “Eesti eest” ja “Läheb lahti”.

Neist esimene kogus enim hääli rahvahääletusel ja teine tunnistati parimaks žürii otsusega. “Tegemist oli positiivse algatusega ja tulemusega võib igati rahule jääda,” ütles konkursi žürii esimees, Eesti Autorite Ühingu juhatuse esimees Mikk Targo.

“Soovisime ärgitada heliloojaid, muusikuid ja spordivõistluste korraldajaid selles suunas mõtlema, et võistlustel kõlaks meie oma muusika. Loodan, et lisaks võitjatele leiavad tee spordivõistlustele ka teised finaali jõudnud laulud,” lisas ta.

Konkursi korraldamise eesmärk oli leida laul või laulud, mis toetavad spordivõistluste emotsioone, sobivad sportlaste ergutamiseks ja spordisõpradele ühislaulmiseks. Osaleda said igas žanris laulud. Teksti puhul peeti oluliseks, et see sobiks erinevatele spordivõistlustele, nii ujulasse, jalgpallistaadionile, kergejõustikuhalli kui suusarajale jne. Kokku laekus konkursile 46 laulu, neist finaali jõudis viis.

Võidulaulude esimene ametlik esitlus toimub sellel laupäeval, 12. septembril kell 18.15 Vabaduse väljakul toimuval SEB Tallinna Maratoni avamisel.

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.