HERALD ÕLITAB MASINAT

Herald

Pärast viieaastast loomepausi kraapis Herald pillidelt rooste maha ning esitleb sel reedel, 21. augustil oma kolmandat täispikka albumit “Masin”. Selle küpse ning mitmekesise albumiga tähistab bänd ühtlasi oma 15. tegutsemisaastat. Esitluskontsert toimub koostöös motoklubiga MC Madallend nende peakorteris Ülase tänaval Tallinnas algusega kell 19. Kontsert on tasuta ning enne Heraldit kütab publiku kuumaks üllatuskülaline. Bänd kannab kontserdil ette kõik uue albumi lood ja lisaks ka vanu hitte.

Uuel albumil on 12 eriilmelist eestikeelset lugu, milles on kasutatud lisaks heavy-metalis tavapärastele pillidele nii erinevaid akustilisi instrumente kui ka eksootilist didžeriduud. Albumi üldiseloomustuseks võiks öelda “klassikaline heavy-metal”, kuid lugude tempod ja atmosfäär ulatuvad aeglastest raiuvatest ja akustilistest lugudest kuni kiire Judas Priestiliku hevi-kütteni.

“Masina” sisemusest kostuvad metalsed saundid alates gongist kuni kiirete shredding-duubelsoolodeni, mida Tauno ja Egert üksteise võidu kangutavad. Sveni kõrist purskab aga nii õõvastavaid õudushuilgeid kui ka lihast ja luust läbi lõikavaid vana kooli heviskriime. Kõike seda toetavad altpoolt võimsa massiivina rütmisektsioonis Jaan oma kirvena tooresse rümpa paugutava soolotrummi ja täristavate basstrummidega ning Meelis oma kõiki kudesid läbiraputava ja aeg-ajalt sooloradadel uitava bassiga.

Heraldi uus album “Masin” on saadaval suuremates plaadipoodides, Nailboardi netipoes ning voonatav Spotify’st.

Albumi rajad võttis bänd oma Besat ja Attic stuudiotes üles ise. Albumi miksis ja valmendas Kristo Kotkas Sinusoid stuudios.

Propagandat ja raha külvavat post-apokalüptilist, läbi ajastute kulgevat Masinat ning selle ees vihaselt vikatiga teed raiuvat Metaltroni kujutava digimaali lõi noor ja andekas kunstnik Kaspar Tamsalu ning albumi vahelehe kujundas-küljendas legendaarne Kristjan Luiga.

Herald on bänd, mis täidab Eesti muusikamaastikul tõelise, tõupuhta heavy-metali sektorit. Bändi kaasakiskuvad kontserdid, osav instrumendikäsitlus ning kaasa mõtlema innustav sõnum on edukalt köitnud nii nooremate kaelakangutajate kui ka vanemate heviveteranide tähelepanu.

Aastast 2009, mil bändi koosseisus toimusid radikaalsed muudatused, on Heraldi sõud muutunud veelgi köitvamaks ning professionaalsemaks, pakkudes meelelahutust kõigile tõelistele rokisõpradele vanusest ja soost hoolimata.

2010. aastal ilmus Heraldil igati edukaks osutunud album “Gaia”, millelt on pärit teada-tuntud lood nagu “Amanita”, “Tuline teras”, “Kõrbesurm” ja “Tormiratsanikud” ning muidugi Eesti heavy-metali hümn “Hevilihas”.

2005. aastal ilmus fännide ajudesse kinnistunud raudvara “Heavy Metal Wakes The Beast”, millelt pärinevad ansamblile nii hüüdlause kinkinud nimilugu kui ka bändi fännklubile nime andnud “Hell Brigade”.

HeraldHerald on:

  • Sven Varkel – vokaal
  • Egert Vandel – kitarrid, taustavokaal
  • Tauno Nava – kitarrid, taustavokaal
  • Meelis Endla – basskitarr, taustavokaal
  • Jaan Liinat – trummid, löökriistad

Albumi nimilugu:

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.