EESTI EUROLAUL TÕUSIS AUSTRIA SINGLITABELIS KAHEKSANDAKS!

Elina Born ja Stig Rästa

Eelmisel nädalal Austria singlitabelis uuena 58. kohalt alustanud Elina Borni ja Stig Rästa “Goodbye to Yesterday” kerkis oma teisel nädalal lausa 50 kohta ülespoole ning asub nüüd edetabelis kaheksandal kohal. 

Värske Austria TOP 75 lausa kubiseb Eurovisiooni lauluvõistlusel kõlanud lugudest. Näiteks esiviisikusse mahub koguni neli eurolaulu: Rootsit esindanud “Heroes” uuena esimene, Belgia “Rhythm Inside” teine, Austria “I Am Yours” neljas ja Itaalia “Grande Amore” viies.

Albumitabelit juhib teist nädalat Conchita Wursti helikandja “Conchita”.

"Goodbye to Yesterday" Austrias #8

Elina Born ja Stig RästaUudist veel niipalju, et EBU on avaldanud eelmisel kuul toimunud Eurovisiooni vaadatavuse statistika ning lauluvõistlus jõudis lõppkokkuvõttes pea 200 miljoni inimeseni.

Kokku vaatas Eurovisiooni finaali ja poolfinaale 197 miljonit televaatajat, mida on kaks miljonit rohkem kui möödunud aastal.

EBU juhi Ingrid Deltenre sõnul on Eurovisiooni lauluvõistlus ühendanud eri vanuses vaatajaid 60 aastat ning seda tõestavad tänavused vaatajanumbrid. “Me oleme äärmiselt uhked, et Eurovisiooni 60. sünnipäeval kerkis vaatajate arv pea 200 miljonini terves maailma,” lausus Deltenre.

Austrias, kus tänavune Eurovisiooni lauluvõistlus toimus, pole selliseid vaatajanumbreid nähtud üle kümne aasta. Kohalikest jälgis 59,9 protsenti Eurovisiooni lauluvõistluse finaali.

40 riigist kõige suurema huviga jälgis lauluvõistlust Island, hoolimata sellest, et nende esindaja poolfinaalis välja kukkus. Tervelt 95,5 protsenti Islandi televaatajatest jälgis 23. mail toimunud finaalvõistlust. Võiduriigis Rootsis jälgis võistlust 85,6 protsenti televaatajatest.

Eurovisiooni lauluvõistlused toimusid tänavu 19., 21. ja 23. mail.

2 kommentaari

  1. 5. juuni 2015 @ 15:40

    […] Elina Borni ja Stig Rästa duett “Goodbye to Yesterday” on oma teisel nädalal tõusnud Austria singlitabelis kõrgele 8. positsioonile, siis täna tuli […]

  2. 8. juuni 2015 @ 16:51

    […] to Yesterday” on lisaks Rootsile sees veel Austria singlitabelis (kus ollakse kõrgel kaheksandal kohal) ja Belgias […]

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.

%d bloggers like this: