EESTI ESINEB EUROVISIOONI FINAALI ESIMESES POOLES

Elina Born ja Stig Rästa

Elina Born loosis ööl vastu kolmapäeva Eestile koha Eurovisiooni lauluvõistluse finaali esimeses pooles.

Pärast teisipäeva hilisõhtul toimunud Eurovisiooni esimest poolfinaali toimus kümne edasipääseja pressikonverents, kus ajakirjanikud muusikuid küsimustega piirasid ning värsked finalistid loosisid omale positsiooni finaalis – vastavalt esimeses või teises pooles. Täpne esinemisjärjekord pannakse paika ürituse korraldajate poolt ning avalikustatakse reedel.

Kui ülejäänud artistid asetasid oma laudadele suured kodumaa lipud, siis Elina ja Stig olid toonud kaasa kaks väikest lippu- ühe Eesti ja teise Soome oma.

Esmapilgul võib selline valik kummaline tunduda, kuid ärgem unustagem, et selleaastase lauluvõistluse moto on “Building bridges” ehk “Sildu ehitades”.

Stig selgitas ajakirjanikele, et Eestit seob Soomega palju- sarnane keel, sama hümn ja geograafiline lähedus. Põhjanaabrite lipu tõi ta ka sellepärast, et talle meeldib väga selleaastane Soome eurolaul, mis paraku finaali ei pääsenud.

Elina lisas, et Soomes elavad ja töötavad paljud eestlased, sealhulgas tema õde. “Oleme naaberriigid ja peame teineteist toetama! Me armastame soomlasi.”

Lauljatarilt küsiti sedagi, kas tal esinedes tõesti silmad veidi märjaks läksid. “Jah, olen emotsionaalne tüdruk,” vastas Elina kavalalt.

Ühtlasi tänasid Born ja Rästa kõiki, kes nende poolt hääletasid.

Eurovisiooni lauluvõistluse finaal toimub laupäeval, 23. mail, kuhu on lisaks esimese poolfinaali kümnele paremale edasi pääsenud veel Austraalia, Prantsusmaa, Saksamaa, Itaalia, Hispaania, Suurbritannia ja korraldajamaa Austria.

Enne seda selguvad 21. mail teises poolfinaalis järgmised kümme edasipääsejat.

Elina Born

Elina Born ja Stig Rästa

Elina Born ja Stig Rästa

Elina Born ja Stig Rästa

Stig Rästa

Elina Born ja Stig Rästa

Stig Rästa

1 vastus

  1. 22. mai 2015 @ 0:03

    […] 22. mail. Eesti kohta on teada niipalju, et Elina Born ja Stig Rästa astuvad üles kontserdi esimeses pooles (ehk siis kõige hiljem 13-ndana. Kokku on 27 riiki, kuid ainsana on paigas, et Austria esineb […]

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.

%d bloggers like this: