VINLANDI RAADIOSINGLIL “JOONISTAN” KÕLAB 100-AASTANE KITARR

Vinland

Vinland alustab 10. juubeli tähistamist raadiosingli “Joonistan” avaldamisega. Laulu autor on Juhani Jaeger ning arranžeerijad Ott Kaasik, Kristjan Priks ja Juhani Jaeger ühiselt.

Pop-folk-rocki viljelev Vinland kasutab oma muusikas peamiselt akustilisi instrumente. Uue laulu seades kõlavad Vinlandi helipildist juba tuttavad mitmehäälne laul, kitarrid, viiulid ja kontrabass. Eriliseks muudab singli aga läbivalt kõlav ca 100 aastat tagasi valminud kitarr.

Ajalooline pill sattus mitmete kokkusattumuste läbi aastaid tagasi Vinlandi liige Kristjan Priksi kätte. “Pilli teekond oleks olnud prügikasti, kui ma õigel ajal õiges kohas ei oleks olnud”, muheleb Priks, kelle kitarri taastas hiljuti meister Andrus Hämäläinen. Haruldane instrument on valminud August Kristali (1866-1925) töökojas ja selle täpne vanus ei ole teada.

Uue loo avaldamisega juhatab Vinland sisse oma juubeliaasta. 10 aastat tagasi sügisel salvestas ansambel raadiosingli “Salajane ruum”. Esimene avalik esinemine toimus aprillis 2005. Ansambel on avaldanud albumid “Vinland” (2005) ja “Päikeselaigumees” (2013). Vinlandi muusika on kõlanud festivalidel ja kontserdilavadel Eestis, Leedus, Lätis, Taanis, Rootsis, Soomes ja Saksamaal.

“Joonistan” (2014):
Viis ja sõnad – Juhani Jaeger
Arranžeerijad – Kristjan Priks, Ott Kaasik ja Juhani Jaeger
Esitaja – Vinland (Jaeger, Kaasik, Priks)

Kuula laulu siit!

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.