AIRI VIPULKUMAR KANSARIL ON KAHJU, ET “EESTI LAULUL” EI OSUTUNUD VALITUKS TEMA BOLLYWOODILIK LUGU

Airi Vipulkumar Kansar

Eelmisel nädalal konkursil “Eesti Laul 2015” kahekümne poolfinalisti sekka jõudnud Airi Vipulkumar Kansar andis telefoniintervjuu raadiole Elmar.

Lauljatar rääkis, et osales viimati eurolaulu valimise karussellis aastal 2005, palaga “Dream in a Dream”, mis saavutas neljanda koha.

Nüüd, kümme aastat hiljem, asub ta võistlustulle “Saatuse lauluga”, mis räägib sellest, et juhtub see, mis juhtub – tuleb käia seda rada, mis sul ees on. Lisaks proovis ta õnne Bollywoodiliku palaga “Tantsi, tantsi veel”, mis valituks ei osutunud.

“Saatuse laulust” rääkis ta nii: “See lugu sai kõige hiljem salvestatud ja pakuti mulle niimoodi, et ma ei osanud seda oodata. Kui pakutakse ilusat lugu, ei oska ju “ei” öelda.

Aga selles mõttes on mul natuke kurb, et (edasi) ei saanud teine lugu, kas siis eesti- või ingliskeelne, sest see sai just eurolaululik, hoogne ja sellele oli juba show välja mõeldud. Tagantjärgi on mul natuke imelik tunne, et miks nad seda ei valinud, aga mis teha. Iseenesest (valitud) laul on ilus ja armas ja mulle meeldib.”

Küsimusele, kuidas tema Indiast pärit abikaasa toimuvasse suhtub, vastas lauljatar: “Natuke kardab seda meediatralli. Tema on professorlik tüüp, kes hea meelega nohitseb kuskil raamatutes ja vaatab dokfilme. Ta ei oska kaamera eeski suurt olla, nii et teistsugune karakter kui mina. Aga muidugi tal on hea meel, sest ametialaselt on (“Eesti Laul”) ju lauljale tore väljakutse. Ta elab mulle väga kaasa.”

Airilt päriti sedagi, milline Eestit Eurovisioonil esindanud muusikapala talle endale kõige rohkem meeldib. Vastuseks kõlas: Neiokõsõ “Tii”: “Selles oli mõnus ürgne jõud, mulle väga-väga meeldis see lugu.”

Samas tunnistas ta: “Mul puudub usk sellesse, et eestikeelsel lool võib Eurovisioonil edu olla. Kui ma ise mõtlen sellele, et mingi poola- või serbiakeelne lugu võidab, siis see ei paku mulle nagu midagi. Ma ju ei laula kaasa.” Seetõttu võiks “Eesti Laul” ja lugude valimine Eurovisioonile olla tema arvates kaks erinevat võistlust.

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.