“EESTI LAULU” ZÜRII PETTUNUD: ÜLDINE TASE OLI KURB, IGAV JA SIHITU

"Eesti Laulu" zürii

Foto: Martin Dremljuga/ERR

Eile kogunes ETV-sse ”Eesti Laul 2015” poolfinaalide žürii, et selgitada 219 saabunust välja 20 parimat võistlusele esitatud pala. Kuigi finalistid said valitud, leidsid mitmed žürii liikmed, et tase polnud tänavu vaatamata suurele lugude hulgale paraku kiita.

“Ütleme nii, et tänavune üldine tase on kurb, väga igav oli,” kommenteeris tänavuse “Eesti Laulu” žürii liige Toomas Puna võistlusele esitatud lugude üldpilti Õhtulehele.

Toomase sõnul polnud laulud mitte ühesugused, vaid lihtsalt väga igavad. “Refrääne polnud. Mina isiklikult ei leidnudki 20 lugu, mida välja valida, peaaegu kõik jooksid minu jaoks lati alt läbi. Kümmekond laulu ehk olid sellised, mille eest ma oleks nõus natukenegi võitlema,” ütleb Puna ja räägib, et umbes 12 lugu olid sellised, mis said esimese kuulamisega žüriiliikmete seast normaalse arvu toetajaid.

“Tänases muusikavalikus oli palju tantsivaid naisi ja halavaid bluusimehi. Kõik muusikud, kes oleksid eelmisel aastal ladunud heavy metal’it, on tänaseks blues’i pööranud,” kommenteeris Erik Morna.

Lauljatar Anne Veski jaoks selget liidrit ei eristunud. “Paljud laulud algasid paljutõotavalt, aga ei jõudnud lõpuks kuskile. Hea laulu puhul on väga tähtis, et inimene ise teaks, millest ta laulab ja miks ta laulab ning laulus peab olema meeldejääv osa, siis jõuab sõnum kindlasti kuulajani.”

Žüriisse kuulusid:

Erik Morna (Raadio 2 muusikajuht)
Toomas Puna (Raadio Sky+ programmijuht)
Owe Petersell (Raadio Elmari peatoimetaja)
Siim Nestor (muusikakriitik)
Kaupo Karelson (teleproduktsioonifirma Ruut produtsent)
Valner Valme (muusikakriitik)
Lenna Kuurmaa (laulja)
Ago Teppand (muusik, produtsent)
Anne Veski (laulja)
Ingrid Kohtla (muusikatoimetaja)
Mingo Rajandi (muusik)

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.