SELGUSID ETNOMUUSIKA AUHINDADE ”ETNOKULP 2014” NOMINENDID

Zetod

Eesti Pärimusmuusika Keskus jagab jälle koostöös Raadio 2-ga 10. oktoobril Viljandis Pärimusmuusika Lõikuspeol tänavusi etnomuusika auhindu, mille võitjad selguvad rahvahääletusel.

Etnokulbiks ristitud auhindu antakse seekord välja viies kategoorias: aasta ansambel, aasta pärimusmuusik, aasta plaat, aasta lugu ja esmakordselt saab kulbi ka aasta uustulnuk. Võitjad selguvad www.folk.ee kodulehel läbiviidava avaliku hääletuse teel, mis algas 29. septembril.

Etnokulp on antud žanris ainus auhind, mille saavad rahva lemmikud. Kuigi auhinnagalal annavad ka Raadio 2 ja Eesti Pärimusmuusika Keskus välja oma erikulbid, on rõhk ikkagi muusikasõprade arvamusel.

Kuna etnomuusika mõiste on väga lai, pakub pärimusmuusika keskus koostöös Raadio 2 saatega Etnokonservid igas kategoorias välja nominendid, kellele häält anda saab. Samas on jäetud ka võimalus omapoolsete ettepanekutega välja tulla. Ainukeseks kriteeriumiks sel puhul on, et kandidaadid peavad viljelema pärimuslikku muusikat.

Eelmisel aastal jagati Etnokulpe samuti Pärimusmuusika Lõikuspeol ja siis sai viiest rahvahääletuse teel valitud kulbist kolm endale ansambel Zetod. Parimaks pillimängijaks valiti siis Silver Sepp ja laulikuks Mari Kalkun. Eesti Pärimusmuusika Keskus andis erikulbi Indrek Kaldale ja Raadio 2 pidas auhinnavääriliseks Bombillaze.

Etnokulbid jagatakse välja Pärimusmuusika Lõikuspeol 10. oktoobril, algusega kell 20.00 aida suures saalis. Tseremooniat juhib Mihkel Raud ja salvestust sellest sündmusest on võimalik kuulata Raadio 2 sagedusel, 19. oktoobril kell 19.00. Esmakordselt on Etnokulpide galat võimalik jälgida ka videopildi vahendusel, sest üritust kannab üle nii Postimees online kui kultuurikanal.com keskkond.

Kõigi hääletajate vahel loosib Eesti Pärimusmuusika Keskus välja Lõikuspeo passi kahele.

ETNOKULBID 2014 NOMINENDID:

Aasta pärimuskollektiiv:
Trad.Attack!
Paabel
Midrid
Torupilli Jussi Trio

Aasta pärimusmuusik:
Villu Talsi
Cätlin Mägi
Maarja Nuut
Eeva Talsi

Aasta pärimuslik heliplaat:
Midrid – Meeste kutse
Estonian Folk Orchestra – Imemaa
Paabel – Meestevägi live
Trad.Attack! – Trad.Attack EP
Äio – Äio

Aasta pärimuslik muusikapala:
Zetod – Velekese noorõkõsõ
Maarja Nuut – Kuradi polka
Midrid – Midrilind
Trad.Attack – Kooreke

Aasta uustulnuk pärimusmuusikamaastikul:
Trad.Attack!
Kert Krüsban
Duo Malva/Kirsipu
Puuluup
Lepaseree

Hääletada saab siin.

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.