GRETE PAIA LÕPETAB KESKKOOLI HÕBEMEDALIGA JA VALMISTUB PLAADI VÄLJAANDMISEKS

Grete Paia

Lauljatar Grete Paia (18), kes lõpetab reedel hõbemedaliga Kuressaare Gümnaasiumi, oli esmaspäeval külas Raadio 2 saates “Suveraadio”.

“Pingelangus on ikka tohutult suur,” rääkis Grete keskkooli lõpetamisest. “On hea meel, et see eluetapp on nüüd läbitud ja selle asjaga on ühelpool. Teisest küljest on mul tohutult kahju, sest minu jaoks on gümnaasiumiaega olnud poole vähem- poolteist aastat pole seal väga käinud, sinna väga jõudnud.”

Seda kõike tänu esinemistele, teleprojektidele, stuudio- ja bändiproovidele, mis on kõik Tallinnas või vähemalt mandril.

“12. klass oligi nii, et ma elasin üksinda Tallinnas ja käisin nädalas maksimum üks või kaks päeva -kui sedagi- kodus Kuressaares. Nende paari päevaga ma üritasin kõik kontrolltööd ja vajalikud asjad koolis ära teha. Eks mul oli neid magamata öid päris palju. Aga tundub, et sain hakkama,” muigas lauljatar.

Edasiõppimise kohta rääkis Grete, et ta oli päris kaua veendunud, et võtab vaba aasta, aga aja möödudes tuli plaan ikkagi üritada ülikooli sisse saada.

“Kuna ma olen päris palju telemaailma telgitaguseid näinud, on see mulle tohutult sümpatiseerima hakanud. Tahaks ise ka osa saada telekaamera tagusest elust. Ja samas ka reklaamivaldkond tõmbab mind hetkel päris palju,” avaldas neiu oma edasiõppimise valikuid.

“Mul on ka mõttest läbi käinud see, et kunagi võib-olla magister teha kas UK-s või USA-s ja just produktsiooni poolepealt. Teleproduktsioon või selline valdkond, sest ma ei tea, et Eestis seda õpetataks.”

Plaat ilmub sügisel

Eesootaval suvel plaanib Grete esinemiste kõrvalt kirjutada muusikat oma sügisel ilmuva albumi jaoks.

Alguses oli plaan plaat välja anda kevadel, aga kuna lõpueksamitega läks koolis kiireks, siis otsustati sügise kasuks.

“Pooled lood on seal koostöös Sven Lõhmusega, siis ma tahaks enda asju sinna peale panna ja võib-olla mõned lood ka täiesti uute nimedega.”

Oma suurima hiti “Päästke noored hinged” valmimisest rääkis Grete, et kirjutas laulu inglisekeelsena ja klaveriballaadina aasta enne konkurssi “Eesti Laul 2013”.

“Me tegime seda Sven Lõhmusega aasta aega. Kikerdasime-käkerdasime, ühtepidi-teistpidi et kuidas ikka kõige õigem on. Lõpuks me olime mõlemad nii et: Appi, las ta jääda ja saadame ta niimoodi, sest muidu see lugu ei saagi valmis.”

Lähiajal võib lauljatari näha ja kuulda 23. juunil Pühajärve jaanitulel, 9. juulil Tallinnas Õllesummeril ja 18. juulil Saaremaa rannapeol.

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.