TALLINN MUSIC WEEKI KONVERENTSI AVAB PRESIDENT KERSTI KALJULAID

Muusika ja linnakultuuri festivali Tallinn Music Week (TMW) raames reedel ja laupäeval, 27.–28. märtsil Eesti Kunstiakadeemias (EKA) toimuva konverentsi avab Eesti Vabariigi President Kersti Kaljulaid. Konverentsi pidulik avamine toimub reedel, 27. märtsil algusega kl 9.30. TMW 2020 pealisteemad on muusikatööstus 2.0 ning naabrid ja kultuuri roll kestliku arengu eesmärkide täitmisel.

Reedel, 27. märtsil kell 9.30 algab EKA aatriumis kahepäevane TMW konverents kĂĽlaliste vastuvõtuga. Kell 10 peavad auditooriumis tervituskõned Eesti Vabariigi president Kersti Kaljulaid, Telia Eesti tegevjuht Robert Pajos ja TMW juht Helen Sildna.

Konverentsi avapaneeli eesmärgiks on luua laiem kontekst järgnevale kahele arutelupäevale, esitledes nii ĂĽhiskonna kui maailmamajanduse tulevikutrende. 

Aasta lõpus avaldas tunnustatud Soome innovatsioonifond Sitra rahusvahelist tähelepanu saanud uuringu “Megatrends 2020”. Sitra juhtiv tulevikuteadmiste spetsialist Mikko Dufva teeb ettekande värske uuringu tulemustest ja oluliste tulevikku kirjeldavate signaalide äratundmisest. “Et vabaneda apaatiast ja võimetusest uusi võimalusi näha, peab meil olema usku tulevikku. Peame suutma kujutleda erinevaid tulevikustsenaariume, mille tõlgendamiseks on meil ĂĽhtlasi vaja uutlaadi keelt ja kujutluspilte,” on Dufva öelnud.        

Fookusettekande muusika- ja loovtööstuse võimalustest ja mõjust ĂĽhiskonnale peab Saint Lucia Sir Arthur Lewise nimelise kogukonnakolledĹľi direktor Keith Nurse. Oma pika ja mitmekĂĽlgse karjääri jooksul on Nurse olnud muuhulgas Majanduskoostöö ja Arengu Organisatsiooni vanemökonomist, ĂśRO majandus- ja sotsiaalkomisjoni liige ning ka Tallinna TehnikaĂĽlikooli infotehnoloogia juhtimise magistriõppe nõukoja liige. Ta on nõustanud valitsusi ja rahvusvahelisi organisatsioone nii tööstuspoliitika, intellektuaalomandi, innovatsioonijuhtimise, rände ja kestliku arengu teemadel ning on UNESCO kultuuri ja kaubanduse programmide konsultant.

27.–28. märtsil EKAs toimuv TMW 2020 konverents keskendub kultuuri ja loomemajanduse rollile uuel aastakĂĽmnendil, järgides ĂśRO Peaassamblee sätestatud kestliku arengu tegevuskava aastaks 2030. Muusikatööstuse väljakutsetega seonduvaid tegevus- ja loomemudeleid uuritakse muuhulgas läbi öömajanduse, voogedastuse ajastu pöördumatute trendide ja jätkusuutliku valdkondlikku tegutsemise. Käsitletakse ka muusikaäris ĂĽha aktuaalsemateks muutuvad vaimse tervise ja soovähemustega seotud probleeme ning isiklike harjumuste muutmise vajalikkust ĂĽleilmse kliimakriisi tingimustes. Kahe konverentsipäeva tulemused ja andmed võetakse kokku laupäeval, 28. märtsil valdkonna ekspertide, andmeanalĂĽĂĽtikute ja teadlaste poolt koostatava “Muusikatööstus 2.0” manifesti ettekandes.

Kogu TMW 2020 konverentsi ja festivali programm avalikustatakse märtsi alguses. 

25.–29. märtsil toimuva TMW 2020 esitleja on Telia. TMW festivali korraldab Shiftworks OÜ koos paljude partnerite ja kaaskorraldajatega. TMW konverentsi muusikatööstuse seminaride ja kiirkohtumiste programm valmib koostöös Eesti muusika arendus- ja ekspordikontoriga Music Estonia.

TMW rahvusvahelisi tegevusi, mille eesmärk on tutvustada Eestit kui atraktiivset sihtkohta muusika- ja kultuurihuvilistele, toetatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest.

TMW 2020 konverentsi ja festivali ĂĽhispass hinnaga 175 eurot ning festivalipass hinnaga 65 eurot on mĂĽĂĽgil festivali veebipoes shop.tmw.ee ja Piletilevis. TMW 2020 muusikaĂĽrituste ĂĽksikpiletid on mĂĽĂĽgil Piletilevis. Telia klientidele kehtib TMW passide ja piletite ostmisel eelmĂĽĂĽgist 20% hinnasoodustus tavahinnast.

Alates 1. märtsist tõuseb konverentsi ja festivali ĂĽhispassi hind 225 euroni. 

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.