METSATÖLL ÜLLITAB 23. VEEBRUARIL OMA SEITSMENDA STUUDIOALBUMI

Metsatöllu albumi “Katk kutsariks” esikaas

23. veebruaril ilmub ansambli Metsatöll seitsmes stuudioalbum “Katk kutsariks”. Plaadil on 12 lugu, millest raadiotesse jõudis esmaspäeval singlipaar “Toona” ning “Katk kutsariks”.

Albumi esitlemine, koostöös Eesti Kontserdiga, ning Metsatöllu kahekümnenda sünnipäeva tähistamine toimub 23. veebruaril Rock Cafés. Vabalevisse jõuab album esitlusele järgneval päeval.

Helikandja lood on lindistatud 2018. aasta detsembris ja 2019. aasta jaanuaris ning need produtseeris koos bändiga Keijo Koppel. Albumi esikaant kaunistab Jüri Arraku pilt “Inimesed Buboga”.

0:00 “Toona” (Metsatöll/ Lauri Õunapuu); 01:40 “Katk kutsariks” (Metsatöll / Lauri Õunapuu)

Autorite kommentaarid ilmunud lugudele:

“Toona”: “See siin on meie esiisade ja -emade maa, mille oleme pärinud koos keele, kommete ning teadmistega. Siin lauldi meie rahvaste esimesed laulud kuid sepitseti soomaagist ka esimesed relvad. Meie kohus on hoida seda pärandit, kuni elame.”

“Katk kutsariks”: “Katk hiilib meie hoovi üsna rahulikult, nagu omainimene. Pargib oma ree meie taluõuele ning palub naeratades luba astuda maamehe madalasse rehetuppa. Kui langevad maskid, saame me aru küll, et enam ei anna midagi teha – katku lubadused olid antud tühja, tema loosungid täis valskust. Ning nüüd, meie kaariku kutsarina, on tal justkui vaba voli toimetada meiega nii nagu on tema äranägemine ja soov. Sest me ise valisime tema tee ja ise ulatasime talle naeratades ohjad. Pidutseme edasi, nagu homset ei tuleks enam eal. Teame siiski sisimas ja sala, et kui katk on lademetes lükanud laibad meie hoovi mädanema, oleme vastutajateks ikka ja ainult meie ise.”

Metsatöll on:

KuriRaivo – basskitarr, laul
Tõnis – trummid, laul
Markus – laul, kitarrid
Lauri – laul, torupill, viled, kandled, ängipill, akustiline kitarr, muud rahvapillid

Kaasa löövad:

Metsatöllu algkoosseis
Eesti Rahvusmeeskoor
Tiit Kikas laserharfil ning maailma esimesel droonipillil

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.