ALBUMID 2016

Valik 2016. aastal ilmunud plaate

2016. aastal ilmunud kodumaised albumid (Viimati täiendatud 8. veebruaril 2017):

Jaanuar:

  • EIXD “Melomaniakk” (1. jaanuar)
  • Roach “Clear As a Day” [EP] (12. jaanuar)
  • Wolfredt “Neverno” (20. jaanuar)

Veebruar:

  • Ah sa RAKS! “Üks” (1. veebruar)
  • Djerro “Djerro plays musick” (4. veebruar)
  • JUUR “Exile” (15. veebruar)
  • Desert Queen “EP” (17. veebruar)
  • Taavi Tulev “Taavi Tulev” [LP] (17. veebruar)
  • Jonathan Flack ja Rauno Vaher “Good Summertime” (Esitlus 19. veebruaril)
  • Virva Quintet “Fly” (19. veebruar)
  • Jakob Juhkam “hh” [LP] (22. veebruar)
  • Anne Veski “Võta minu laul” (Esitlus 25. veebruaril)
  • Windy Beach “Windy Beach EP” (25. veebruar)
  • Ratkiller “Odor Orienting” (26. veebruar)
  • Tehnoloogiline Päike “Technological Sun” [LP] (26. veebruar)
  • Trio Soon / Piho / Lepasson “Tempo di Vals” (Esitluskontserdid 27. veebruarist)
  • Mati Nuude “Mati Nuude 75, osa 1” (Veebruari lõpp)
  • Mati Nuude “Mati Nuude 75, osa 2” (Veebruari lõpp)
  • Vitriin “Kaotatud mäng” (Veebruari lõpp)

Märts:

  • Lepaseree “Väräjän” (Esitlused 3. märtsist)
  • Catnap “Joker” (Esitlus 5. märtsil)
  • Uus Energia “For the Benefit of Dub EP: Chapter One” [LP] (10. märts)
  • SS Robot “Patune mari” EP (18. märts)
  • Bert on Beats & Johnny Roxx “Get Busy Now” [EP] (22. märts)
  • Iiris “Hope EP” (Esitluskontsert 23. märtsil)
  • Eeva Talsi & Juhan Aru “Vähemalt täna” (25. märts)
  • Tanel Padar Blues Band “Goldfish EP” (Märtsi lõpp)
  • Tuulikki Bartosik “Sounded Stories”/”Helilood” (Esitlused 31. märtsil ja 1. aprillil)

Aprill:

  • Trump Conception “One” (1. aprill)
  • Würffel “I’m Facing North” (1. aprill)
  • Horricane “Synthetic Forms” [EP] (2. aprill)
  • Erinevad esitajad “Eesti lorilaul: Parimad pärlid” (Aprilli algus)
  • Heavy Beauty “Propaganda” (Aprilli algus)
  • Andres Roots “Roots Music” [LP] (6. aprill)
  • Jalmar Vabarna “Minapilt” (Esitluskontserdid 9. aprillist)
  • Taak “Supersargasso” (11. aprill)
  • Grässhopas “Tsipap appi” [LP] (12. aprill)
  • Emphasis “Revival” (15. aprill)
  • I Wear* Experiment “Patience” (15. aprill)
  • Ringhold’i plaat (Esitlused 16. ja 21. aprillil)
  • Kadri Voorand “Armupurjus” (Esitluskontserdid 17. aprillist)
  • Savva Terentyev “Tunnel” (18. aprill)
  • Psychoterror “Streik” (22. aprill)
  • Kreatiivmootor “Algne sülg esitab” (24. aprill)
  • Kristjan Üksküla “Uinunu laul” (Esitluskontsert 25. aprillil)
  • Kroma “Alpentor” EP (25. aprill)
  • Peedu Kass “Momentum” (Esitluskontsert 28. aprillil)
  • Estoner “Lennud saatana dimensioonis” (29. aprill)
  • Kannabinõid “Troon” (29. aprill)
  • Frankie Animal “The Backbeat” (Aprilli lõpp)
  • Kirivane “Lindilves” (Aprilli lõpp)
  • Maarja Nuut “Une meeles” (Aprilli lõpp)

Mai:

  • Erinevad esitajad “Sinust ongi mu laul” (Mai algus)
  • Beebilõust “Resotsialiseerumine X Must lipp” (3. mai)
  • Kali Briis Band “Let’s Play Love” (6. mai)
  • Apelsin “Kuld” (Mai keskpaik)
  • Üllar Jörberg “Kuld” (Mai keskpaik)
  • Neeme Järvi “Berlioz. Rachmaninoff. Mozart. Dvorak. Ravel” (Mai keskpaik)
  • Vanaviisi “Laia ilma” (Mai keskpaik)
  • Siiri Sisask “Kuristi kohal” (Esitlus 16. mail)
  • Joel Remmel Trio “Some Things Never Change” (Esitluskontserdid 13. ja 15. mail)
  • Mari Jürjens “27” (27. mai)
  • Carine Jessica “Carine Jessica” [EP] (Mai lõpp)
  • Kuldne Trio “Kuld” (Mai lõpp)

Juuni:

  • Bombillaz “Hype” (Esitluskontsert 3. juunil)
  • Tõnis Mägi “Tundmatu Mägi” (6. juuni)
  • Erinevad esitajad “Suve parimad hitid Vol. 1/2016” (Juuni algus)
  • Juhatab Uno Järvela ” … Südames sügaval” (Juuni algus)
  • Vlassov & Smeljanski “Kuld” (Juuni algus)
  • Ouu “Mango Fetch” (Juuni algus)
  • Uno Järvela “…südames sügaval” (Juuni algus)
  • Jaak Joala “Suveöö” (Juuni teine nädal)
  • 1TEIST “MIKS(MITTE)TEIP” (Esitluskontsert 9. juunil)
  • EIXD “Pudistaja” [EP] (10. juuni)
  • Erinevad esitajad “Valgusesse – 8 shiny tracks from Estonian Radio archive [LP]” (15. juuni)
  • Lõõtsavägilased “Edimese numre miis” (Juuni keskpaik)
  • Punkentsefaliidi EP “Spordimehe geenid” (30. juuni)
  • Meelika Hainsoo & Mirjam Tally “Unejõgi / Dream River” (Juuni lõpp)

Juuli:

  • Toomas Hendrik Ilves “Teenage Wasteland – 16 Early Fave Raves of the President” (2015. a. lõpus ilmunud plaat ilmus 1. juulil vinüülil)
  • Mikk Rebane “Pending” (3. juuli)
  • Dead Furies “Devil’s Musik” EP (4. juuli)
  • Mait Maltis “Kuld” (Juuli algus)
  • Toomas Rull “Quotes” (Juuli algus)
  • 5MIINUST “Korralik saavutus – aasta plaat” (28. juuli)
  • Eeva Talsi & Casey Driesseni CD (28. juuli)
  • Posõ “Posõ” (28. juuli)
  • Celia Roose “Regijoon” (Juuli lõpp)
  • Ülemakstud Rentslihärrad “Pussi ja kirvega” (Juuli lõpp)
  • Traffic “10 Live” (Juuli lõpp)

August:

  • Parabol “Intermission” (15. august)
  • The White High “The White High” (25. august)
  • Rising Sun “Seikluste öö” (31. august)

September:

  • Pastacas “Pohlad” (1. september)
  • Indrek Spungini “Lahtise peaga ahvinäoga poiss”(Esitluskontsert 2. septembril)
  • Mart Abro “Vaid me kaks” EP (Esitluskontsert 7. septembril)
  • Priit Strandberg “Valvab” (Septembri keskpaik)
  • Jalmar Vabarna “Minapilt” LP (Septembri keskpaik)
  • Toomas Anni “50 – Ainult sulle” (Septembri lõpp)
  • Villu Talsi ja Martin Müller “Sepa Juliusega jahil”(Septembri lõpp)
  • Three Leg Dog “Red Sun” (26. september)
  • Elephants From Neptune “Oh No” (28. september)
  • Avoid Dave “Up Against the Glass” (septembris, kuid on saadav ainult Hooandjas toetajatele)

Oktoober:

  • Jaak Joala “Unustuse jõel” (1. oktoober)
  • Redel Ruudus & Mirjam Kivisild “Maa ja taevas” (Esimene esitluskontsert 3. oktoobril)
  • Vaiko Eplik “Kirevase” (5. oktoober)
  • The Boondocks “Thriller” (7. oktoober)
  • Kaidi & Barn Brothersi debüütplaat (Esitluskontsert 8. oktoobril)
  • Erinevad esitajad “Trench art: A tribute to Loits” (Oktoobri algus)
  • Robert Jürjendal “Lihtminevik” (Oktoobri algus)
  • X-Panda “Reflections” (10. oktoober)
  • Edasi “Fake Wheel” (14. oktoober)
  • Maie Parrik “Laulud ja aastad” (Oktoobri keskpaik)
  • Süngehel “Celebration of the Black Coat” (Oktoobri keskpaik)
  • Viljo Tamm “Kuld” (Oktoobri keskpaik)
  • Mart Avi “Rogue Wave” (20. oktoober)
  • Of Roofs, Genes and Stolen Meanings “III” (20. oktoober)
  • Rainer Jancis “Hibernatus” (Esitluskontsert 28. oktoobril)
  • Odd Hugo “The Road EP” (31. oktoober)

November:

  • Go Away Bird “Sleep On It” (Plaadiesitlused novembri alguses)
  • Anne Maasik “Valguse varjus” (Novembri algus)
  • Tanel Padar Blues Band “Gold’n’Fish” (4. november)
  • Metsatöllu kogumikplaat “Vana jutuvestja laulud” (11. november)
  • Herald “Masin” LP (11. november)
  • Frankie Animal “The Backbeat” LP (11. november)
  • Euroopa Kultuuripealinna Segakoor “Album” (Esitluskontsert 13. novembril)
  • Vaiko Eplik “Kirevase” LP (Novembri keskpaik)
  • Priit Pajusaar “Hea tuju laulud” (Novembri keskpaik)
  • Ott Lepland “Maailm mu ees” (17. november)
  • Erinevad esitajad “Läbi lume sahiseva” (Esitluskontsert 17. novembril)
  • Mick Pedaja “Hingake / Breathe” (18. november)
  • Allan Vainola “Greatest Hits” EP (18. november)
  • Jüri Pootsmann “Täna” (18. november)
  • Köömes “Olla hull” (18. november)
  • The Ilves Sisters “The Best Of ABBA” (22. november)
  • Põhja Konn “Põhja Konn” (23. november)
  • Erinevad esitajad “Muinaslugu sinilinnust / Estonian Evergreens: Revival” (Esitluskontsert 23. novembril)
  • Karl-Erik Taukar “Teine” (24. november)
  • Abraham “Kaine mõistus” (27. november)
  • Rändaja “Tammesõõr” (Esitluskontsert 30. novembril)
  • Anne Veski “Ma tänan teid” (Novembri lõpp)

Detsember:

  • Jaak Joala “Unustuse jõel” LP (1. detsember)
  • Goresoerd “Antikeha” (1. detsember)
  • Val Tvoar “In Light You Believe.. but in Darkness You Dwell” (Esitluskontsert 2. detsembril)
  • Patune Pool “Tõmban su hoovi” (Detsembri algus)
  • Pärt Uusberg & Neidudekoor Kammerhääled “Luiged läevad” (Esimene esitluskontsert 10. detsembril)
  • Genka XX “20 aastat obstsöönseid riime vol. 1” (19. detsember)
  • Sven Grünberg “Anima 1977-2001 [LP]” (22. detsember)
  • Vennaskond “For Anarchists Resistance [Punane] / [Must]” (Detsembri teine pool)
  • Täna Olen Laps album (Detsembri teine pool)
  • Astrid Böning-Nõlvak “Mõisnik ja lambrine II” (Detsembri teine pool)
  • Doris Peucker “Mõtisklus” (Detsembri teine pool)
  • The Flowers of the Universe “From Here to Eternity” (Detsember)

Ilmuvate plaatide nimekirja leiab siit

Hoia end kursis ka Eesti albumitabeliga