EESTI METAL-BÄND KÄIS PADISE KLOOSTRIS RELIGIOONI KRITISEERIMAS

Kuvatõmmis videost

Death metal bänd Intrepid avaldas möödunud teisipäeval oma loole “Insidious Plague” muusikavideo, mis on suures osas filmitud 14. sajandil tsistertslastele ehitatud Padise kloostris.

“Me teadsime juba salvestamise ajal, et “Insidious Plague” peab olema meie debüütalbumi video-lugu. Kui muidu meie lugude sisu kaldub pigem fantaasiamaailmasse, siis selle loo lüürikaga me avaldame kindlat seisukohta,” ütles bändi kitarrist Simo Atso.

Sõnade autor ja bassist Siim Soodla selgitas: “Inimene võib end leida keerulises situatsioonis, millest välja tulemine sageli tundub äärmiselt raske, või isegi võimatu. Tihtipeale pöörduvad inimesed sellistes olukordades abrahamismi poole, olles valmis loovutama oma valikuvabaduse, sihi ja iseenda olemuse. Lootuses leida õpetust pühakirjast ja saada abi jumalalt muutuvad nad osaks karjast, mille karjane on kirik. See on kavalalt üles seatud lõks, mis ahvatleb vaimust nõrgemaid ja mõjutatavaid inimesi. Selle põhimõte pole kunagi olnud inimese aitamine, vaid kindla hierarhia ja valitud väheste heaolu ning huvide kaitsmine ja säilitamine. Kirik on hinge tapamaja, kus lootusest saab meeleheide.”

“Religioon on asi, mis soosib äärmuslikkust. Radikaliseerunud usk ja selle levitajad ning peale surujad ei tohiks kuuluda mitte ühtegi ühiskonna kihti. Liiga palju süütuid inimesi on sellise tegevuse tõttu kaotanud elu, saanud vaimse ja füüsilise terrori osaliseks ning pidanud vastu tahtmist alistuma olematule jumalale ja tema jüngritele,” kommenteeris Intrepidi trummar Madis Kaljurand.

“Insidious Plague” on leitav YouTube’is ja kõigil populaarsematel striiminguplatvormidel.


Muusika: Simo Atso, Villem Eplik
Sõnad: Siim Soodla, Simo Atso, Villem Eplik

Intrepid on:

Raiko Rajalaane – vokaal
Simo Atso – kitarr
Villem Eplik – kitarr ja taustavokaal
Siim Soodla – bass
Madis Kaljurand – trummid

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.