TOP 10: 2018. AASTA SENISED POPULAARSEIMAD EESTI MUUSIKAVIDEOD YOUTUBE’IS

Luup: YouTubeMuusikaPlaneet otsustas keset suurt suve teha TOP 10 pingerea selle kohta, millised kodumaised muusikavideod sel aastal YouTube’is seni kõige rohkem laineid on löönud. Olgu kohe ära märgitud, et kuna arvesse läksid ainult filmitud muusikavideod, siis näiteks kõrgeid vaatajanumbreid kogunud nublu lüürikavideo “Mina ka” ja Elina Nechayeva eurolaul “La forza” nimekirja koostamisel ei osalenud. 

Seega, toppi oli võimalus pääseda ainult “korralikel” muusikavideotel, mis avaldatud käesoleval aastal. Nagu juba varem Facebookis ja Twitteris teatatud sai, jäi esimesena edetabelist välja ehk siis positsioonile #11 Leslie Da Bassi & Evelin Võigemasti ühine singel “Naine”. Aga kes siis TOP 10-sse pääsesid? Aitab pinge kruttimisest ja vaatame tabeli üle!

TOP 10: 2018. AASTA SENISED POPULAARSEIMAD EESTI MUUSIKAVIDEOD YOUTUBE’IS (Seisuga: 18. juuli kell 18:00):

👉 10. Põhja-Tallinn “Tagavaraplaan” (avaldatud 4. veebruaril kell 16:04; 243 269 vaatamist)

Esikümne tõmbab käima kollektiivi Põhja-Tallinn veebruaris avalikustatud videosingel “Tagavaraplaan”. Lugu on salvestatud RoudSound Stuudios ja selle autoriteks Risto Vürst, Jaanus Saks, Kenneth Rüütli ja Kaspar Raudkivi. Pala pärineb bändi eelmisel sügisel ilmunud albumilt “Alati olemas”.

Põhja-Tallinna ninamees Jaanus Saks kommenteeris: “Üldiselt räägib lugu sellest, et ükskõik, mis valesti läheb või mis probleemidega silmitsi seisad, siis alati leidub sellest väljapääs. Kuna miski ei pruugi alati minna nii nagu arvad või loodad siis tuleb leida tagavaraplaan.”

Muusikavideo võeti üles 28. jaanuaril ja selle tegevus toimub kontoris, kus näeme Põhja-Tallinna liikmeid erinevates rollides, alates koristajast kuni patsiga IT-naiseni. 🙂

👉 9. Liis Lemsalu & Ott Lepland “Süda taob” (avaldatud 26. aprillil kell 09:00; 277 037 vaatamist)

Liis Lemsalu ja Ott Leplandi esimene ühissingel “Süda taob” kujunes oodatult edukaks ning see kõlab raadiojaamades siiani. Liisi eelmise aasta lõpus ilmunud albumile “+1” jõudnud loo viisi autorid on Ott Lepland, Bert Prikenfeld, Cassandra Ströberg; sõnad pani paberile Aapo Ilves.

Laulule filmiti ka suvine video. “Lugu maalis mulle juba esmasel kuulamisel tohutult soojad värvigammad silme ette. Mõtted rändasid soojale tuulele, päikesele ja headele emotsioonidele,” kommenteeris Liis video saamislugu. Solistid soovisid just seda sama helikeelt ka videos edasi anda, samas mängimata ise armastajapaari ning niimoodi jõutigi maailmas populaarsust koguvate eestlastest videokunstnike Juhani Särglepa ja Katri Palmini, kes on silma paistnud just selliste muinasjutuliste visuaalidega, mida videosse ette kujutati. Eksootilised kaadrid, mida pildis näeb, on filmitud Gili saartel ja Maldiividel. Video ise on monteeritud Los Angeleses.

Haarava biidi ning lõpliku lihvi andis loole aasta produtsendiks ja miksijaks valitud Bert Prikenfeld.

👉 8. HOAX & Tigran “Ära enam hella” (avaldatud 7. jaanuaril kell 12:00; 313 030 vaatamist)

Eelmise aasta lõpus üllitasid räpitšikid kollektiivist HOAX loo pealkirjaga “KopKop” ja juba jaanuari alguses oli neil kuulajatele varuks uus üllatus – lugu “Ära enam hella”, milles teeb kaasa ka armeenia juurtega, aga Eestis elav stand-up koomik Tigran.

“Ära enam hella” muusika autor on NOYADE ning muusikavideo eest vastutavad Andri Peetso, Madis Ligema ja Moonika Põdersalu.

👉 7. 5Miinust & Üllar Jörberg “Erootikapood / Suur ahv” (avaldatud 21. veebruaril kell 23:15; 405 023 vaatamist)

Seitsmendale platsile maandus üks väga huvitav kombo! 24. veebruaril toimus Viljandi Lennukitehases pidu nimega “Wabariigi Mällar”, kus esinesid laulja Üllar Jörberg ja hiphop rühmitus 5Miinust. Selle tähtsa sündmuse puhul valmis neil ka koostöölaul, kuhu segatud 5Miinuse “Erootikapood” ning Jörbergi hitt “Suur ahv”.

👉 6. Karl-Erik Taukar “Salaja” (avaldatud 18. mail kell 06:00; 569 666 vaatamist)

Kuuendal positsioonil asub esimene video, mille vaatajanumbrid ületanud poole miljoni vaatamise piiri. Selleks on Karl-Erik Taukari “Salaja”, mille kohta on muusik öelnud järgmist: “Põhimõtteliselt olime valmis juba plaadile singlite mõttes joont alla tõmbama, aga kuulajate nii suur huvi sundis meid heas mõttes ümber mõtlema ning loole ka videot filmima. Fännide hääl on meie jaoks ülitähtis, ilma nende mängiksime pilli üksi kodus.”

Loo autoriteks on Karl-Erik Taukar, Eric Kammiste, Stig Rästa ja Kerli Kivilaan ning videos näeb kaadreid eelmise aasta lõpus Saku Suurhallis toimunud Taukari suurejoonelisest kontserdist, mida näitas 1. juunil ka ETV.

👉 5. Öed “Rulli rulli rulli” (avaldatud 29. mail kell 02:32; 573 534 vaatamist)

La la la la laaadna
Evridei!

Saare naiste duo Öed ehk Tuuli Rand ja Kristel Aaslaid avaldasid maikuu lõpus loo pealkirjaga “Rulli rulli rulli”, mis on üks igati pull laul ja näitab muusikuid neile omasest küljest, ilmestades maal olemise armastust.

Muusikaliselt ammutab “Rulli rulli rulli” inspiratsiooni nii Saaremaa unelaulu pärandist kui ka kaasaegsest R&B’st. Loo produtsent on Bert Prikenfeld, kes tituleeriti tänavu teist aastat järjest Eesti Muusikaettevõtluse Auhindadel aasta parimaks produtsendiks ja mixijaks-masterdajaks. Sõnad kirjutasid Kristel Aaslaid ja Tuuli Rand.

Koos looga ilmunud video filmiti Vabaõhumuuseumis, idee autor ja režissöör on Mattias Naan: “Millegipärast need Öed andsid mulle oma täieliku usalduse ja olid nõus ilma retsi meigita kaamera ees olema, mis oli vist mu ainuke konkreetne soov algusest peale, kõik muu tuli hiljem,” kinnitas Naan.

👉 4. SHANON “Nüüd on see käes” (avaldatud 20. aprillil kell 09:00; 615 356 vaatamist)

Ansambliga SHANON on selline lugu, et nad annavad tavaliselt välja ühe singli aastas (ja kutid, kas uuest albumist ka lähiajal uudiseid tuleb? Oleks aeg!), aga kui see juhtub, kuulatakse seda väga palju. Ei läinud teisiti ka lauluga “Nüüd on see käes”!

Loo viisi autor on Janek Harik, sõnad kirjutas Taavi Immato ning mixi & masteri tegi Kristo Kotkas Sinusoid stuudios. 1. aprillil Maardu mõisas filmitud muusikavideo režissöör on Hindrek “Masa” Maasik.

🥉 3. 5Miinust, Tigran & 372 “Võlg” (avaldatud 5. jaanuaril kell 15:40; 907 878 vaatamist)

Olemegi jõudnud auväärse kolmanda kohani, kus taaskord häält tegemas juba varem mainitud 5Miinust ja ka Tigran. Lugu aitasid produktsiooniga 372 & Dj Critikal.

Sõnumiga laul kõigile neile, kel võlad kaelas… #maksavõlgära

🥈 2. Tommy Cash “Little Molly” (avaldatud 30. mail kell 13:00; 2 550 737 vaatamist)

Kui pronksmedali omanikul oli vaatamisi pea 908 000, siis Tommy Cash lajatab veelgi korralikuma vaatajanumbriga – 30. mail avalikustatud videosinglit “Little Molly” on selle artikli kirjutamise ajal uudistatud 2,5 miljonit korda.

Tommy Cash kompab oma värskeima looga taas piire ja edastab videopildis talle omaseid unikaalseid ja žanriüleseid elemente. Tommy Cash, kelle taga seisab Tallinnast pärit Tomas Tammemets, on juba muusikakarjääri algusaastatest end loomingulistest piiridest vabana hoidnud ning peab oma töös oluliseks visuaalset väljendusvabadust ja vähemusgruppide kaasamist.

Video režissöörid on Tomas Tammemets ja Anna-Lisa Himma, viimane on ka video kunstiline juht ja stilist. Eriefektide eest vastutas Denis Strahhov (Denhov Visuals). Räppar ise värsket muusikavideot kommenteerida ei soovi, vaid sõnab, et igaüks saab sealt välja lugeda seda, mille silm kinni püüab.

Ja nüüd siis võitja juurde!

🥇 1. Tommy Cash “Pussy Money Weed” (avaldatud 23. jaanuaril kell 16:54; 3 191 612 vaatamist)

Õigus on kõigil neil, kes arvasid juba tabelit uurima hakates, et esikohale prantsatas Tommy Cashi jaanuaris üllitatud video “Pussy Money Weed”,  milles saab näha ilma jalgadeta tantsijat, ratastoole ning jooksulintidel tantsimist.

“Pussy Money Weed” on praeguse seisuga YouTube’is kogunud 3,1 miljonit vaatamist. Kas tegu on 2018. aasta kõige vaadatuma kodumaise musavideoga või suudab keegi veel võimsamalt lajatada? Elame-näeme! Igaljuhul palju õnne Tommyle ja kogu tema tiimile: video kunstilise poole eest vastutas Anna-Lisa Himma, tegevprodutsent oli Elisa Johanna Känd, operaator Heiko Sikka. 🏆

Selline see ülevaade siis sai, tabelis leidus nii popmuusikat kui hiphoppi, aga ülejäänud muusikažanrid löögile ei pääsenudki. Tõenäoliselt teeme enne aasta lõppu ühe piilumise YouTube’i veel, ehk sügisel? 😉

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.